WordPress Giden E-Posta Gönderen Adı Nasıl Değiştirilir?

26 Eylül 2020

WordPress giden e-postalarda varsayılan gönderenin adını ve e-posta adresini değiştirmek mi istiyorsunuz?

Varsayılan olarak WordPress, tüm giden e-postalar için gönderen adı olarak “WordPress” kullanır. Bu pek profesyonel görünmüyor ve bunu işletme adınızla değiştirmek isteyebilirsiniz.

Bu makalede, giden WordPress e-postalarındaki varsayılan gönderen adını ve e-posta adresini nasıl kolayca değiştireceğinizi göstereceğiz.

WordPress’teki Varsayılan Gönderen Bilgilerini Neden Değiştirmelisiniz?

WordPress, site yöneticisine ve web sitenizdeki diğer kullanıcılara birkaç e-posta bildirimi gönderir.

Bu, unutulmuş parola e-postaları, web sitesi hatası ve kurtarma e-postaları, yeni kullanıcı kaydı ve daha fazlası gibi çok önemli e-posta bildirimlerini içerir.

Varsayılan olarak, gönderenin adı “WordPress” ve gönderen e-postası olarak da var olmayan bir e-posta adresi (wordpress@alaniniz.com) kullanır.

Birçok spam filtresi, spam olduğunu düşündüğü WordPress e-postalarınızı engeller. Bazen bu e-postalar spam klasörüne bile ulaşmaz.

Bu konu hakkında daha fazla bilgi için, WordPress’in e-posta göndermemesi sorununu nasıl gidereceğinize ilişkin google’de araştırma yapabilirsiniz.

Giden e-posta bildirimleri önemlidir ve kendi markanızı ve e-posta adresinizi kullanmalısınız. Bu, markanızın gerçekliğini ve kullanıcılarınız arasında isim tanınırlığını artırır.

Örneğin, bir çevrimiçi mağaza işletiyorsanız, müşterilerin gönderen olarak mağaza adınızı içeren e-posta bildirimleri almasını istersiniz.

Bunu söyledikten sonra, giden WordPress e-posta bildirimlerinde varsayılan gönderen adını ve e-posta adresini nasıl değiştireceğimize bakalım.

1. Yöntem: Varsayılan Gönderen Adını ve E-postayı WP Mail SMTP Kullanarak Değiştirme

Bu yöntem daha kolaydır ve tüm WordPress kullanıcıları için önerilir.

Bu yöntem için WP Mail SMTP eklentisini kullanacağız. 1 milyondan fazla web sitesi sahibi tarafından kullanılan, piyasadaki en iyi WordPress SMTP eklentisidir.

Bu eklenti, giden WordPress e-postaları için varsayılan gönderen adını ve e-posta adresini kolayca değiştirmenize olanak tanır. Ayrıca, WordPress e-posta teslim edilebilirlik sorununu çözmenize yardımcı olur.

Yapmanız gereken ilk şey, WP Mail SMTP eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına dair adım adım kılavuzumuza bakın.

Etkinleştirdikten sonra, eklenti ayarlarını yapılandırmak için WP Mail SMTP »Settings sayfasını ziyaret etmeniz gerekir. Posta bölümü altında, WordPress e-postaları göndermek için kullanmak istediğiniz e-posta adresini ve adı girebilirsiniz.

WordPress Giden E-Posta Gönderen Adı WP Mail SMTP İle Nasıl Değiştirilir?
WordPress Giden E-Posta Gönderen Adı WP Mail SMTP İle Nasıl Değiştirilir?

Aşağıda, WordPress e-postaları göndermek için bir SMTP sunucusu kurma seçeneklerini bulabilirsiniz. Varsayılan olarak eklenti, WordPress hosting şirketiniz tarafından sağlanan ve daha az güvenilir olan PHP yöntemini kullanır.

WordPress Giden E-Posta Gönderen Adı WP Mail SMTP İle Nasıl Değiştirilir?
WordPress Giden E-Posta Gönderen Adı WP Mail SMTP İle Nasıl Değiştirilir?

PHP’nin dışında farklı bir SMTP hizmeti seçerseniz, eklentiyi SMTP servis sağlayıcınıza bağlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Değişikliklerinizi kaydetmek için “Save Settings” düğmesini tıklamayı unutmayın.

WordPress E-postalarınızı Test Edin

WP Mail SMTP ayrıca WordPress e-posta ayarlarınızı test etmenizi sağlar. WP Mail SMTP »Settings sayfasına gidin ve “Email Test” sekmesine geçin.

WordPress Giden E-Posta Gönderen Adı WP Mail SMTP İle Nasıl Değiştirilir?
WordPress Giden E-Posta Gönderen Adı WP Mail SMTP İle Nasıl Değiştirilir?

Buradan, erişebileceğiniz bir e-posta adresi girmeniz ve ardından “E-posta Gönder” düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Eklenti şimdi verdiğiniz adrese bir test e-postası gönderecek. WordPress e-postalarını alabildiğinizden ve doğru gönderen adı ve gönderen e-posta adresine sahip olduğundan emin olmak için gelen kutunuzu kontrol edebilirsiniz.

WP Mail SMTP, WooCommerce, WPForms, Contact Form 7 ve daha fazlası gibi tüm popüler WordPress eklentileriyle çalışır.

2. Yöntem: Varsayılan Gönderen Adını ve E-postayı CB Mail Sender Kullanarak Değiştirme

Bu yöntem yalnızca bir SMTP hizmeti kullanmıyorsanız veya ilk yöntem sizin için çalışmıyorsa önerilir.

Bu yöntemi kullanmak, WordPress e-posta teslimatınızı iyileştirmez veya e-posta sorunlarını gidermenizi kolaylaştırmaz. Bununla birlikte, WordPress e-postalarınız çalışıyorsa, gönderen adını ve e-posta adresini değiştirmenize izin verecektir.

Yapmanız gereken ilk şey, CB Change Mail Sender eklentisini yüklemek ve etkinleştirmek. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına dair adım adım kılavuzumuza bakın.

Etkinleştirdikten sonra, WordPress yönetici çubuğunuzda “CB Mail Sender” etiketli yeni bir menü öğesi göreceksiniz. Üzerine tıklamak sizi eklentinin ayarlar sayfasına götürür.

WordPress Giden E-Posta Gönderen Adı CP Mail Sender İle Nasıl Değiştirilir?
WordPress Giden E-Posta Gönderen Adı CP Mail Sender İle Nasıl Değiştirilir?

Giden WordPress e-postaları için kullanmak istediğiniz adı ve e-posta adresini girmeniz gerekecektir.

Ayarlarınızı kaydetmek için “Değişiklikleri kaydet” düğmesini tıklamayı unutmayın.

Hepsi bu kadar, WordPress bildirim e-postalarınız artık eklenti ayarlarına girdiğiniz adı ve e-posta adresini gösterecektir.

E-posta ayarlarınızı test etmek için eklenti tarafından sağlanan bir yöntem yoktur. Bunu, yeni bir kullanıcı oluşturma, şifre sıfırlama, şifre talep etme ve daha fazlası gibi WordPress bildirim e-postaları oluşturan eylemler gerçekleştirerek yapabilirsiniz.

3. Yöntem: Gönderen Adını ve E-posta Adresini Manuel Değiştirme

WordPress Giden E-Posta Gönderen Adı Nasıl Değiştirilir? Adlı makalemizin 3. Yöntemi iki bölümden oluşmaktadır. Birincisi Temanızın function.php dosyasına kod ekleyerek manul değiştirme. İkincisi WordPress çekirdek dosyası /wp-includes/pluggable.php dosyasına müdahale ederek manuel değiştime

A) Temanızın functions.php Dosyasına Kod Ekleyerek Manuel Değiştirme

Bu yöntem yeni başlayanlar için önerilmez. Bu yöntem, kodu WordPress çekirdek dosyalarınıza yapıştırmanızı gerektiren kritik bir eylemdir. Ayrıca, herhangi bir e-posta teslim edilebilirliği sorununu çözmez ve giderilmesi daha zordur.

WordPress’e kod eklemede yeniyseniz, web’den WordPress’e snippet’leri yapıştırmaya ilişkin başlangıç ​​kılavuzlarını araştırmanızı öneririz.

Aşağıdaki kodu temanızın “functions.php dosyasına veya siteye özgü bir eklentiye eklemeniz gerekir.

// Function to change email address
function wpb_sender_email( $original_email_address )
{ return ‘admin@siteniz.com‘; }
// Function to change sender name
function wpb_sender_name( $original_email_from )
{ return ‘quckan.com‘; }
// Hooking up our functions to WordPress filters
add_filter( ‘wp_mail_from’, ‘wpb_sender_email’ );
add_filter( ‘wp_mail_from_name’, ‘wpb_sender_name’ );

Bu kod, varsayılan WordPress gönderen adını ve e-posta adresini özel gönderen adınız ve e-posta adresinizle değiştirir.

Bunu, yeni bir kullanıcı ekleyerek, şifreleri değiştirerek veya bir WordPress bildirim e-postası gönderen başka herhangi bir eylemle test edebilirsiniz.

B) /wp-includes/pluggable.php Dosyasını Manuel Düzenleyerek Değiştirme

Bu yöntem yeni başlayanlar için önerilmez. Ayrıca bir sonraki güncellemelerde değişiklikleriniz silinecektir ve bu işlemleri tekrar uygulamanız gerekebilir.

Şimdi /wp-includes/pluggable.php dosyasını açın 325. satırda $from_name = WordPress” yazan yere firmanızın ismini ve 342. satırda $from_email = wordpress@”satırdaki e-posta değerini kendi e-posta adresinizle değiştirin.

// Set “From” name and email.

// If we don’t have a name from the input headers.
if ( ! isset( $from_name ) ) {
$from_name = ‘WordPress‘;
}

/*
* If we don’t have an email from the input headers, default to wordpress@$sitename
* Some hosts will block outgoing mail from this address if it doesn’t exist,
* but there’s no easy alternative. Defaulting to admin_email might appear to be
* another option, but some hosts may refuse to relay mail from an unknown domain.
* See https://core.trac.wordpress.org/ticket/5007.
*/
if ( ! isset( $from_email ) ) {
// Get the site domain and get rid of www.
$sitename = wp_parse_url( network_home_url(), PHP_URL_HOST );
if ( ‘www.’ === substr( $sitename, 0, 4 ) ) {
$sitename = substr( $sitename, 4 );
}

$from_email = ‘wordpress@‘ . $sitename;
}

Önemli Not: Bu iki yöntemi kullanırsanız bir sonraki WordPress ve tema güncellemenizde kodlarınız silineceğinden, güncelleme sonrası işlemleri tekrar etmeniz gerekiyor.

Bu makalenin, giden WordPress e-postalarında gönderenin adını ve e-posta adresini nasıl değiştireceğinizi öğrenmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress eğitimleri için YouTube kanalımıza abone olun. Bizi Twitter ve Facebook‘ta da bulabilirsiniz.

Unutmyın yorum yazarsanız okuruz soru sorarsanız cevaplarız

Yorumlar 0

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *