Ücretsiz sosyal ağ scriptleri

15 Şubat 2020

Sosyal ağlar belli bir amaca yönelik olarak açılan, fikir ve yazılarınızı yayınlayadığınız, arkadaşlarınızı bulup, onları takip ederek ya da ekleyerek profil oluşturabileceğiniz, gruplar kurup kullanıcılar arasında fikir alış verişinde bulunduğunuz, video, resim ve haber ekleyerek internet sitesi içerisinde insanların tıpkı sosyal yaşantılarında olduğu gibi sembolik jest ve mimikler kullanarak birbirleriyle iletişim kurdukları internet siteleridir. İşte size en popüler ve en çok kullanılan ücretsiz sosyal ağ scriptleri.

En iyi ve en popüler ücretsiz sosyal ağ scriptleri

1) pH7CMS (CMS-Dating)

Sosyal Ağ Scripti pH7CMS

pH7CMS %100 Ücretsiz ve açık kaynak kodlu lider bir sosyal ağ scriptidir. Şimdiye kadar 100,000 internet girişimcisi tarafından kullanılmıştır. PH7CMS ile, herhangi bir teknik bilgi olmadan bir günde Tinder veya Badoo gibi bir Sosyal Arkadaş web uygulaması oluşturabilirsiniz.

En son Web teknolojilerini kullanan en güçlü hazır “Arkadaşlık Sitesi Oluşturucusudur” ve Match veya Zoosk gibi benzer bir klon Uygulaması oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm Dating özelliklerini içermektedir. Eğer sizinde hayaliniz bir sosyal ağ sitesi oluşturmaksa pH7CMS’de aradığınızı fazlasıyla bulacaksınız. Yazılıma entegre edilen Ortaklık Modülü sayesinde sitenize tek bir dolar harcamadan insanların reklam vermelerini sağlayabilirsiniz!

2) Dolphin

Ücretsiz Sosyal Ağ Scripti
Sosyal Ağ Scripti Dolphin

Dolphin dünyanın en gelişmiş açık kaynaklı topluluk yazılımıdır. Sosyal ağlar, tanışma siteleri web toplulukları oluşturmak için, bağımsız, indirilebilir, ölçeklenebilir, özelleştirilebilir, tam özellikli, ücretsiz bir PHP yazılımıdır. Görüntülü sohbet, video oynatıcı, forumlar, gruplar, etkinlikler, video messenger, posta kutusu, masaüstü uygulaması, video paylaşımı, fotoğraf paylaşımı, iPhone uygulaması ve çok daha fazlası.

Dolphin ile kendi işinizi kurun veya hobinizi geliştirin! Tamamen mobil uyumlu tasarımı sayesinde mobil cihazlardan kolayca erişebilirsiniz. Pek çok işlemi yönetici Paneli üzerinden gerçekleştirebilir ve daha derin değişiklikler için kaynak koduna erişebilirsiniz. Yapımcıları Dolphin’i 2023 yılına kadar destekleyeceklerini bu yüzden kullanıcılarının una‘ya geçmelerini önermektedirlr.

3) Jcow

Ücretsiz Sosyal Ağ Scripti
Sosyal Ağ Scripti Jcow

Jcow, PHP ile yazılmış esnek bir Sosyal Ağ yazılımıdır. İlgi alanlarınız ve tutkularınız için bir sosyal ağ oluşturun. Mevcut web siteniz için bir üye topluluğu oluşturun. Facebook/MySpace/Twitter gibi bir sosyal ağ sitesi oluşturun. Jcow kullanmanız için birkaç sebep; %100 Kaynak Koduna erişimi, Google Map entegrasyonu, Satır içi reklam ekleme, facebook ve Google ile giriş yapabilme.

4) Elgg

Ücretsiz Sosyal Ağ Scripti
Sosyal Ağ Scripti Elgg

Elgg bireylere, gruplara ve kurumlara tam özellikli sosyal ortamlarını oluşturmalarını sağlar. 2004 yılında başlatılan Elgg, o zamandan günümüze kadar her türlü platforma güç veren ödüllü bir açık kaynaklı sosyal ağ motorudur. Profesyonel bir sosyal intranet arıyorsanız veya kuruluşunuz için bir site çalıştırmak istiyorsanız, Elgg mükemmel bir seçimdir.

Elgg, Elgg açık kaynaklı sosyal ağ motorunu yönetmek, korumak ve tanıtmak için kurulmuş, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Elgg Vakfı tarafından yönetilmektedir. Vakıf, açık kaynak kodlu bir proje olarak Elgg’in çıkarları doğrultusunda faaliyet gösteren istikrarlı, ticari ve bireysel olarak bağımsız bir organizasyon sağlamayı amaçlamaktadır.

Admin Panel Şifresi: username: admin, pasword: pasword

5) Open Source Social Network

Ücretsiz Sosyal Ağ Scripti
Sosyal Ağ Scripti OSSN

Open Source Social Network kısa adı (OSSN) olan açık kaynaklı PHP dilinde yazılmış bir sosyal ağ yazılımıdır. Üyelerinizin diğer üyelerle sosyal ilişkiler kurmasına yardımcı olur. Gerçek zamanlı etkinlik bildirimleri, anında sohbet, Fotoğraf, Video paylaşımı, her türlü içeriği yorumlama ve etiketleme, gizlilik ve profil özelleştirme, dosya paylaşımı, video konferans araçları, Bloglar, Forumlar, Arkadaşlar, İfadeler, Arama, Sohbet ve daha fazlası’nı OSSN’de bulacaksınız.

Admin Panel Şifresi: username: administrator, pasword: administrator

6) Etano

Ücretsiz Sript Etano
Ücretsiz Script Etano

Etano şifrelenmemiş ücretsiz açık kaynaklı php ile yazılmış bir projedir. Komut dosyalarını değiştirme ve istediğiniz gibi özelleştirme özgürlüğüne sahipsiniz. Etano, bir tanışma sitesi, bir sosyal ağ sitesi veya bağlantı gruplarını içeren her türlü siteyi oluşturmak için kullanılabilir. Sistem gereksinimleri; PHP 5.3 veya 5.4 ve MySQL 5.1x. Görüntü yüklemelerinin dinamik oluşturulması için GD Kütüphanesi. Her 5 dakikada bir çalıştırmak için cron yeteneği. Yazma izinleri ve .htaccess dosyalarının düzenlenmesi desteği. PHP mail() desteği.

7) Whatsns

Ücretsiz Script Whatsns
Ücretsiz Script Whatsns

Whatsns ücretsiz soru cevap ve makale scriptidir. quckan.com tarafından türkçeleştirilmiş ve hizmetinize sunulmuştur. Çinli bir firma tarafından geliştirilen PHP ve mysql ile oluşturulan dağıtımı ve kullanımı ücretsiz olan güzel bir scripttir.

Hızlı kurulum, basit yapılandırma, güçlü fonksiyonlarla çok hoşunuza gidecek bir php scriptidir. 7 yılda 500’den fazla güncelleme, sürekli sistem güvenliğini arttırma, sistem işlevlerini güçlendirme, SEO optimizasyonu ve basit derecede, pc ve mobil şablonu ile kullanması çok basit bir scripttir. Yazılım ilk olarak 2008 yılında Hunan Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nden mezun olan Bai Zhanchang tarafından yazılmıştır. Whatsns soru cevap ve makale scripti için Daha fazla bilgi edinin.

8) IsVipi

Ücretsiz Sosyal Ağ Scripti IsVipi
Sosyal Ağ Scripti IsVipi

Core PHP ve MySQL, Bootstrap ve FontAwesome ile oluşturulan IsVipi OSSN, bugün mevcut olan en basit, en güvenilir ve kolayca özelleştirilebilir ücretsiz sosyal ağ yazılımlarından biridir. 2013 yılında The Swift Intellect Group’un bir projesi olarak kurulan yazılım, kullanıcı tabanını genişletmeye devam etmektedir.

Şimdiye kadar 1 milyondan fazla indirilen bu scriptin, güvenlik ve özellik güncellemelerini zamanında sağlayacak özel geliştiricilerden oluşan bir ekibi ve bir topluluğu bulunmaktadır.

9) Oxwall

Ücretsiz Sosyal Ağ Scripti Oxwall
Sosyal Ağ Scripti Oxwall

Oxwall, ücretsiz bir sosyal ağ sitesi oluşturmanın ve yönetmenin en kolay yoludur. Kullanıcı dostu arayüzü ve büyük esnekliği sayesinde herkes genel veya özel sosyal ağ sitesi oluşturabilir ve yönetebilir.

Oxwall’ı geliştirmek ve değiştirmek eklentilerini kullanarak son derece kolaydır. Bu eklentiler, çeşitli amaçlar için kullanılan eksiksiz işlevsellik birimleridir. İster müşteri projeleri için işinizi kolaylaştırmaya istekli serbest çalışan bir geliştirici olun; ister bir topluluk sitesi oluşturmak isteyen bir kişi, Oxwall tam size göre.

Dahası, Oxwall ücretsiz ve açık kaynaklıdır. Bu, uygulamayı tamamen ücretsiz olarak indirip yükleyebileceğiniz ve web sitenizi birkaç dakika içinde kurabileceğiniz anlamına gelir.

Kurulum:

  1.  Eğer cPanel kullanıyor ve panelinizde otomatik yükleyici Softaculous kurulu ise buradaki eğitimde nasıl kurulum yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Softaculous, Oxwall kurulum paketini hosting hesabınıza indirmenize veya yüklemenize gerek kalmadan sadece birkaç tıklamayla kurmanıza olanak tanır.
  2. Eğer kullandığınız hosting hesabınızda Softaculous gibi otomatik yükleyiciler kurulu değil ve yazılımı manuel kurmanız gerekiyorsa buradaki eğitim size ne yapmanız gerektiği hakkında rehberlik edecektir.
  3. Kurulum yaptıktan sonra yazılımın ayarları için buradaki genel oxwall ayarlarını inceleyebilirsiniz.

Daha fazla ücretsiz yazılıma mı ihtiyacın var? aşağıdaki bağlantılar tam size göre:

Bu makalenin, en iyi ve en popüler ücretsiz sosyal ağ scriptleri bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress eğitimleri için YouTube kanalımıza abone olun. Bizi Instagram, Twitter ve Facebook‘ta da bulabilirsiniz.

Unutmayın yorum yazarsanız okurum soru sorarsanız cevaplarım

Yorumlar 0

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *