Ücretsiz Portal Scriptleri

13 Şubat 2020

Portal, ingilizce kökenli bir kelime olup türkçe ana kapı anlamına gelen ve pek çok içeriği bir arada barındıran internet siteleri için kullanılan bir terimdir. Portal sitelerinde güncel haberler, söyleşiler, ilanlar,  alışveriş gibi çeşitli birçok bölüm aynı anda yer alabilmektedir. Eğer ziyaretçilerinizin saatlerce web sitenizde tutmak istiyorsanız portal sitesi oluşturmak tamda size göre birşey. Bizde sizin için için en popüler ve ücretsiz portal scriptleri listesi hazırladık.

BAŞLIKLAR

1) Joomla

Ücretsiz Script Joomla

Joomla!, web içeriğini yayınlamak için ücretsiz ve açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir (CMS). Yıllar boyunca Joomla! birçok ödül kazandı. Size, güçlü çevrimiçi uygulamalar geliştirmenize olanak tanır. CMS bağımsız kullanılabilen bir model görüntü denetleyicisi web uygulaması çerçevesinde inşa edilmiştir. Joomla! platformun, kullanıcı dostu, geliştirilebilir, çok dilli, erişilebilir, duyarlı, arama motorunun optimize edilmiş ve çok daha fazla olmasını sağlayan global geliştiriciler ve gönüllüler topluluğu sayesinde en popüler web sitesi yazılımlarından biridir.

Joomla! tüm şekil ve büyüklükte milyonlarca web sitesini güçlendirmek için tüm dünyada kullanılmaktadır. Resmi Joomla! Showcase Directory’de Joomla! kullanan şirketlere ait örnekleri keşfedin. Joomla şunlar için kullanılabilir: Kurumsal web siteleri veya portallar, intranetler ve extranetler Küçük işletme web siteleri Çevrimiçi dergiler, gazeteler ve yayınlar E-ticaret ve çevrimiçi rezervasyonlar Devlet ve kâr amacı gütmeyen ve kurumsal web siteleri Dernekler, okul ve camii web siteleri veya portalları Kişisel veya aile ana sayfaları.

Resmi Site: https://www.joomla.org/   Joomla Türkçe: https://www.joomlatr.org/

ADMİN PANEL ŞİFRESİ
Username: admin
Password: pass

DEMO  İNDİR  ADMİN DEMO


2) Open Real Estate

Open Real Estate

Open Real Estate mümkün olan en kısa sürede kâr elde etmenize olanak sağlar. Emlak acentenizi internette yayınlamak için kendi web sitenizi oluşturmanıza imkân verir.  Kullanımı kolay bir arayüz, yüksek hız, sosyal araçlar, çeşitli işlevler ve eklentiler – bunların hepsi ve daha fazlasını open real estate’de bulacaksınız. Open Real Estate, emlak ajanslarına ve emlakçılara gayrimenkul sahipleri, potansiyel alıcılar ve internet sörfçüleriyle bağlantı kurmak için ihtiyaç duydukları teknolojiyi sunar. Open Real Estate açık kaynak GNU GPL sürüm 2 altında ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.

Resmi Site: https://open-real-estate.info/

DEMO  İNDİR


3) E107

Ücretsiz Script E107

e107, HTML ve Javascript gibi kodlama dilleri hakkında bilgi sahibi olmadan web sitenizin içeriğini oluşturmanıza, düzenlemenize ve silmenize izin veren, PHP ve MySQL tarafından desteklenen, zaman içinde test edilmiş açık kaynaklı bir web sitesi içerik yönetim sistemidir. Kendi web sitenizde barındırılan e107 yazılımı, interaktif ve mobil cihaz dostu web sitenizi birkaç dakika içinde çalışır hale getirmek için ihtiyacınız olan her şeyle birlikte gelir.

e107’nin web sitesi yazılımı basit bloglar için mükemmeldir, aynı zamanda en zorlu kurumsal web siteleri veya intranetler için bile yeterince güçlüdür. Bir sürü kaydı aynı anda değiştirmeniz, kopyalamanız veya silmeniz gerektiğinde, e107’nin yönetici arayüzü, seçtiğiniz kayıtları kontrol etmenize ve hepsini tek bir tıklamayla gerçekleştirmenize olanak tanır. E107’nin özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinin. Maalesef script dili ingilizcedir ve eğer kullanmak istiyorsanız türkçeleştirmeniz gerekmektedir.

Resmi Site: https://e107.org/

ADMİN PANEL ŞİFRESİ
Username: admin
Password: password

DEMO  İNDİR  ADMİN DEMO


4) Geeklog

Ücretsiz Script Geeklog

Geeklog, dinamik web içeriğini yönetmek için açık kaynaklı bir uygulamadır. PHP ile yazılmıştır ve veritabanı arka ucu olarak MySQL veya PostgreSQL’i destekler. “Kutudan çıktığı gibi”, bir blog motoru, yorumlar, geri bildirimler, çoklu sendikasyon formatları, spam koruması ve böyle bir sistemin diğer tüm önemli özelliklerini destekleyen bir CMS’dir. Temel Geeklog dağıtımı, işlevselliğini kökten değiştirmek için birçok topluluk tarafından geliştirilen ve eklentileri sayesinde kolayca genişletilebilir. Forumlar, resim galerisi ve daha birçok eklenti içermektedir. Geeklog GNU/GPL lisansı ile lisanslanmıştır.

Resmi Site: https://www.geeklog.net/

ADMİN PANEL ŞİFRESİ
Username: admin
Password: pass

DEMO  İNDİR  ADMİN DEMO


5) Xoops

Ücretsiz Script Xoops

XOOPS, MySQL veritabanı için PHP ile yazılmış bir web uygulaması platformudur. Nesne yönelimi, onu küçük veya büyük topluluk web siteleri, şirket içi ve kurumsal portallar, webloglar ve çok daha fazlasını geliştirmek için ideal bir araç haline getirir. XOOPS, eXtensible Object Oriented Portal Sisteminin bir kısaltmasıdır. Bir portal sistemi olarak başlamış olsa da, XOOPS aslında İçerik Yönetim Sistemi konusunda sürekli çabalamaktadır. XOOPS, GNU/GPL lisansı koşulları altında yayınlanır ve kullanımı ve değiştirilmesi ücretsizdir.

Resmi Site: https://xoops.org/

ADMİN PANEL ŞİFRESİ
Username: admin
Password: pass

DEMO    İNDİR  ADMİN DEMO


6) PHP-Fusion

Ücretsiz Script PHP Fusion

PHP-Fusion, PHP5’le yazılmış açık kaynaklı içerik yönetim sistemi (CMS) dir. PHP-Fusion’la zamanınızı en iyi şekilde değerlendirin. Ticari veya kişisel web projelerinizi gerçekleştirmenin en iyi yoludur. Diğer birçok CMS sistemlerinde görmeyi beklediğiniz en yaygın özellikleri içermektedir. PHP-Fusion’la toplu portallar, kişisel siteler oluşturabilirsiniz. Ücretsizdir, açık kaynaklıdır ve GNU Affero GPL v3 kapsamındaki herkes tarafından kullanılabilir.

Resmi Site: https://v9.demos.php-fusion.co.uk/

DEMO  İNDİR


7) Concrete5

Ücretsiz Script Concrete5

Concrete5 web sitesi sahibi olmanızı kolaylaştırır. İhtiyacınız için gerekli olan tüm kontrolleri sağlamaktadır. Göz korkutucu klavuzlar, karmaşık arayüzler yok- sadece işaretleyin ve tıklayın. concrete5 ile dergi, gazete, online ticaret, küçük işletme siteleri, dernek siteleri, portallar, şirket sitesi, pazarlama odaklı siteler, okul kolej veya üniversite siteleri ve hayal edebileceğiniz her şeyi gerçekleştirebilirsiniz. Concrete5 MIT lisansı altında ücretsiz dağıtılmaktadır.

Resmi Site: https://www.concrete5.org/

ADMİN PANEL ŞİFRESİ
Username: admin
Password: password

DEMO  İNDİR  ADMİN DEMO


8) ModX

Ücretsiz Script MODX

MODX, çevrimiçi içeriğinizi kontrol etmenize yardımcı olan PHP ile kodlanmış bir açık kaynak uygulamasıdır. Diğer CMS platform eklentilerinin aksine, MODX Ekstraları özel tasarım ve gereksinimlerinize kolayca uyarlanacak şekilde tasarlanmıştır. Ne oluşturmak istiyorsanız onu %100 oluşturmanızı sağlar. Herhangi bir kısıtlama olmadan web sitenizi hızlı bir şekilde inşaa etmenize olanak tanır. Bostrap ve HTML6 teknolojilerini desteklemektedir. Basit bir şablon yapısı ve üyelik sistemiyle MODX cms GNU/GPL lisansı altında ücretsiz dağıtılmaktadır.

DEMO    İNDİR


9) CMS Made Simple

Ücretsiz Script Made Simple

CMS Made Simple Açık Kaynak Kodlu bir İçerik Yönetim Sistemidir. PHP ve içeriği, işlevselliği ve şablonları ayrı tutan Smarty Engine kullanılarak oluşturulmuştur. CMS Made Simple, küçük bir işletme veya çok uluslu bir şirket için olsun, profesyonel bir web sitesi oluşturmak ve içeriğini yönetmek için hızlı ve kolay bir yol sağlar! CMS Made Simple, web sitesi yöneticisine sayfalar, düzenleri ve içerikleri oluşturma ve yönetme mekanizması sağlar. CMS Made Simple, GPL LİSANSI altında ücretsiz yayınlanmaktadır.

Resmi Site: https://www.cmsmadesimple.org/

ADMİN PANEL ŞİFRESİ
Username: opensourcecms
Şifre : opensourcecms

DEMO  İNDİR   ADMİN DEMO


10) Drupal

Ücretsiz Script Drupal

Drupal içerik yönetim yazılımıdır. Her gün kullandığınız web sitelerinin ve uygulamaların çoğunu yapmak için kullanılır. Drupal, kolay içerik yazma, güvenilir performans ve mükemmel güvenlik gibi standart özelliklere sahiptir. Araçları, dinamik web deneyimlerinin ihtiyaç duyduğu çok yönlü, yapılandırılmış içeriği oluşturmanıza yardımcı olur. Binlerce eklentiden herhangi biriyle veya birçoğuyla genişletebilirsiniz. Modüller Drupal’ın işlevselliğini genişletir. Temalar, içeriğinizin sunumunu özelleştirmenizi sağlar. Başka hiçbir içerik yönetim yazılımı bu kadar güçlü ve ölçeklenebilir değildir. Drupal projesi açık kaynaklı bir yazılımdır. Herkes indirebilir, kullanabilir, üzerinde çalışabilir ve başkalarıyla paylaşabilir. İşbirliği, küreselleşme ve yenilikçilik gibi ilkeler üzerine kurulmuştur. GNU Genel Kamu Lisansı (GPL) şartları altında dağıtılmıştır. Şimdiye kadar hiçbir lisans ücreti alınmamıştır. Drupal her zaman bedava olacaktır.

Resmi Site: https://www.drupal.org/

ADMİN PANEL ŞİFRESİ
Username: opensourcecms
Şifre : opensourcecms

DEMO  İNDİR   ADMİN DEMO


11) PHP Nuke

Ücretsiz Script PHP Nuke

PhpNuke, PHP programlama dili kullanılarak geliştirilmiş ücretsiz ve açık kaynak kodlu olarak geliştirilen bir (CMS) İçerik yönetim sistemidir ve MySQL veritabanı kullanarak çalışmaktadır. PHP-Nuke, ilk defa David Norman tarafından yazılıp Francisco Burzi tarafından geliştirilmiştir. MySQL dışında mSQL, PostreSQL, PostreSQL_local, ODBC, ODBC_Adabas, Interbase ve Sybase veritabanları ile de çalışır. Ama hız ve PHP ile uyumu açısından MySQL veritabanı tercih edilir. Sistem GNU Genel Kamu Lisansı altında dağıtılan bir özgür yazılımdır. Son süürüm 8.3.2 ücretsiz olarak indirilebilmektedir.

Resmi Site: https://www.phpnuke.org/

ADMİN PANEL ŞİFRESİ
Admin Username : admin
Admin Password : pass

DEMO  İNDİR   ADMİN DEMO


12) Subrion

Ücretsiz Script Subrion

Subrion, kullanımı çok kolay olan bağımsız bir PHP içerik yönetim sistemidir. Tam kaynak düzenleme, sayfa başına izinler, kullanıcı etkinliği izleme ve çok daha fazlasını içeren bir dizi harika özellikle birlikte gelir. Subrion CMS, makaleler, otomatik ilanlar, realty ilanlar, web dizin ve ilan sayfaları işlevselliğini tek bir pakette birleştirir. Subrion CMS’yi kullanmaya başlamak için tek bir kuruş ödemenize gerek yoktur. Herhangi bir şekilde şifrelenmez, böylece ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz. Aramaya gerek kalmadan Eklentiler ve şablonlar, tek tıkla kurulum işlemiyle doğrudan yönetici kontrol panelinizden kullanılabilir. Subrion Lisans Anlaşmasına buradan ulaşabilirsiniz.

Resmi Site: https://subrion.org/

ADMİN PANEL ŞİFRESİ
login: admin
password: admin

DEMO  İNDİR  ADMİN DEMO


13) JCore

Ücretsiz Script JCore

jCore server, sitelerinizi oluşturabileceğiniz bir çekirdek sistemdir. Bu, istemci siteleriniz için kullanacağınız tüm kütüphaneleri ve/veya modülleri içermektedir. Bu şekilde, yeni bir sürüm veya önemli bir hata düzeltmesi varsa, tüm sitelerinizi müşterilerinizin her biri için tek tek güncellemeniz gerekmeyecek, sadece jCore sunucunuzu güncelleyin ve tüm istemci siteleriniz aynı anda güncellenecektir. jCore, GNU Genel Kamu Lisansı altında yayınlanmakta ve ücretsiz dağıtılmaktadır.

Resmi Site: http://jcore.net/

ADMİN PANEL ŞİFRESİ
Username: admin
Password: pass

DEMO  İNDİR  ADMİN DEMO


14) Quick.Cms

Ücretsiz Script Quick CMS

Quick.Cms ücretsiz bir içerik yönetim sistemi (CMS)dir. Bu yazılımı kullanarak kendi web sitenizi ne kadar hızlı oluşturabileceğinize bakın! Kapsamlı ve kolay özelleştirilebilir İçerik Yönetim Sistemi web sitenizin yönetiminde yararlıdır. Quick.CMS, Creative Commons Attribution 2.5 LİSANSI altında ücretsiz yayınlanmaktadır. Google Arama için özelleştirilmiştir. CMS üzerinde çalışan birçok web sitesi Google arama sonuçları sayfasında birinci sırada yer almaktadır.

ADMİN PANEL ŞİFRESİ
Email: demos@softaculous.com
Password: pass

DEMO  İNDİR  ADMİN DEMO


15) Plikli CMS

Ücretsiz Script Plikki

Plikli CMS, başka internet sitelerinden bağlantıların paylaşıldığı bir imleme scriptidir. Hatırlayanlar bilir oyyla.com bu scriptle oluşturulmuştur. Önceleri adı pligg daha sonra kliqqi olan bu script şimdi ise Plikli adını almıştır. Plikli’nin şimdiki amacı ise hayatta kalmak ve TOPLUMA HİZMET etmek. Pliklinin kontrol paneli web sitenizi kolay yapılandırmanız için tüm ayarları yeniden düzenlendi. Gösterge Tablosundaki Yönet Bölümü, Yöneticilere kullanıcıların etkinliğini tam olarak gösterir ve CMS’nin ön ucunda çalışan tüm önemli özellikleri yönetmelerine ve kontrol etmelerine olanak tanır. Plikli CMS Modülleri ve Widget’ları WordPress’teki eklentiler gibidir; temel dosyaları değiştirmeden işlevleri ve özellikleri genişletirler.

ADMİN PANEL ŞİFRESİ
Admin: admin
Password: pass

DEMO  İNDİR  ADMİN DEMO

Unutmayın yorum yaparsanız okurum soru sorarsanız cevaplarım

Yorumlar 0

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *