Ücretsiz Forum Scriptleri

1
164

Topluluk oluşturmak ve insanlarla etkileşimde olmak için bir forum kurmak istiyorsanız doğru yere geldiniz. Aşağıda en iyi, en çok tercih edilen, en güncel ve ücretsiz forum scriptlerini sizin için bir araya getirdik. Ayrıca forum sitesi nasıl kurulur? Makalemize gözatabilirsiniz.

BAŞLIKLAR

1) phpBB

Forum Scripti phpBB

phpBB, insanlarla irtibatta kalmak veya tüm web sitenizi güçlendirmek için kullanılabilecek ücretsiz bir forum yazılımıdır. phpBB her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır ve bu da onu dünyada en çok kullanılan açık kaynaklı forum sistemi haline getirmektedir.

İster küçük bir arkadaş grubuyla irtibatta kalmak isteyin, ister kurumsal bir web sitesi için büyük bir çoklu kategori panosu kurmak isteyin, phpBB yerleşik özelliklere sahiptir. Yeni kullanıcılar phpBB’nin kapsamlı yönetim panelini takdir edeceklerdir. en karmaşık özelliklerin bile kodu doğrudan düzenlemek zorunda kalmadan özelleştirilmesi, ileri düzey kullanıcılar ise phpBB’nin mevcut sistemlere entegre edilme kolaylığına değer verecektir.

Türkçe Destek Sitesi: https://www.phpbbturkey.com/

ADMİN PANEL ŞİFRESİ
Username: administrator
Password: administrator

DEMO  İNDİR  ADMİN DEMO


2) SMF

Forum Scripti SMF

Kısaca SMF, kendi çevrimiçi topluluğunuzu birkaç dakika içinde kurmanıza izin veren ücretsiz, profesyonel bir forum yazılım paketidir. Güçlü özel şablonu, mesaj panonuzun düzenini tam olarak kontrol etmenizi sağlar ve benzersiz SSI fonksiyonu ile forumunuzun ve web sitenizin birbiriyle etkileşime girmesine izin verir. SMF, popüler PHP dili ile yazılmıştır ve bir MySQL veritabanı kullanır.Bir bülten tahtasından ihtiyacınız olan tüm özellikleri sunarken, sunucunuzun kaynakları üzerinde minimum etkiye sahip olacak şekilde tasarlanmıştır.

SMF tek bir pakette, kullanıcılarınız için olduğu kadar sizin için de birçok güçlü özelliğe sahip, kullanımı kolay dünyanın dört bir yanından gönüllüler tarafından desteklenen açık kaynaklı bir projedir. SMF yeni nesil en iyi forum yazılımıdır ve her zaman tamamen ücretsiz kalacaktır!

Türkçe Destek Sitesi: https://simplemachines.org/community/index.php?board=76.0

ADMİN PANEL ŞİFRESİ
Username: opensourcecms
Password: opensourcecms

DEMO  İNDİR  ADMİN DEMO


3) MYBB

Ücretsiz Forum myBB

MYBB, MYBB Grubu tarafından geliştirilen internette binlerce ilgi çekici, canlı ve benzersiz topluluğa güç veren ücretsiz ve açık kaynaklı forum yazılımıdır. MyBB, forumunuza daha fazla özellik eklemeyi kolaylaştırmak için gelişmiş bir eklenti sistemi sunmaktadır. Dailymotion, Google Video, MetaCafe, MySpace TV, Vimeo, Yahoo Video ve YouTube için doğrudan video yerleştirmeyi destekleyerek videoların bir düğmeyle gönderime eklenmesini sağlar. MYBB gelişmiş bir özel mesajlaşma sistemi kullanmaktadır. Birden çok alıcıya aynı anda bir ileti gönderebilir ve arkadaş listesinden alıcıları seçebilirsiniz.

MyBB, forumunuz üzerinde tam kontrol sağlarken, kullanımı kolay olacak şekilde baştan itibaren geliştirilmiş bir Yönetici Kontrol Paneli (Yönetici CP) içermektedir. MyBB’nin itibar sistemi, kullanıcıların diğer kullanıcıları (negatif, tarafsız veya pozitif) eylemlerine ve yayınlarına göre derecelendirmesine olanak tanır.

DEMO  İNDİR


4) XMB

Forum Scripti XMB

XMB, büyüyen bir topluluğu desteklemek için ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahip hafif bir PHP forum yazılımıdır. Olağanüstü topluluk desteği ve katkısıyla, XMB’yi kurmanın, özelleştirmenin ve geliştirmenin kolay olduğunu göreceksiniz. XMB PHP ile yazılmış MySQL veritabanı kullanan açık kaynak kodlu ücretsiz bir yazılımdır. En güzel tarafı tüm yazılımlar, yazarları tarafından GPL adı verilen açık kaynak lisansı altında lisanslanmasıdır. Bu, herkesin yazılımı kullanmasına, yazılımı dağıtmasına ve yazılımı değiştirmesine izin verildiği anlamına gelmektedir.

ADMİN PANEL ŞİFRESİ
Username: admin
Password: demo

DEMO  İNDİR  ADMİN DEMO


5) FluxBB

Forum Scripti FluxBB

FluxBB, GNU Genel Kamu Lisansı altında yayınlanan açık kaynaklı bir forum uygulamasıdır. İndirmek ve kullanmak ücretsizdir. FluxBB, diğer bazı forum yazılımlarının temel işlevsellik veya kullanılabilirlikten ödün vermeden “çok önemli olmayan” özelliklerden daha azıyla hızlı, hafif ve kullanıcı dostu olacak şekilde tasarlanmıştır. FluxBB, PHP diliyle yazılmış kararlılık ve güvenlik konusunda kendini kanıtlamış bir geçmişe sahiptir ve aktif olarak geliştirilmektedir. Birçok forum yazılımından farklı olarak FluxBB, daha az gerekli özelliklerin birçoğu olmadan daha küçük ve daha hafif olacak şekilde tasarlanmıştır. Çekirdeğe dahil olmayan özellikler genellikle topluluklar tarafından uygulanmakta ve değişiklik olarak yayınlanmaktadır.

ADMİN PANEL ŞİFRESİ
Username: admin
Password: demo

DEMO  İNDİR  ADMİN DEMO


6) ElkArte

Forum Scripti Elkarte

ElkArte modern, güçlü bir topluluk oluşturma forum yazılımıdır. Kullanımı tamamen ücretsizdir ve açık kaynaklı BSD-3 lisansı ile lisanslanmıştır. Başlangıçta Simple Machines Forum’a (SMF) dayanarak oluşturulmuştur ve günümüzün mesaj panosu kullanıcılarının taleplerini karşılamak için modern ve zengin özelliklerle donatılan bir forum scripti haline gelmiştir. Yazılımın özgürlüğüne inanan dünyanın dört bir tarafındaki yazılımcılar tarafındn desteklenmektedir. ElkArte, tam özellikli bir topluluk forumu ve web sitesi için ihtiyacınız olan tüm özellikleri size sunmak üzere tasarlanmıştır. Kapsamlı varsayılan özelliği ile, sitenizi çalıştırmak için çok fazla eklenti yüklemenize gerek yoktur. Gönderi ve konuları beğenme, taslaklarda dahil olmak üzere otomatik kaydetme, herhangi bir tarayıcı, akıllı telefon veya tablette iyi görüntülenen duyarlı iki tema, Youtube, vimeo ve dailymotion için entegre video yerleştirme, yönetici arabiriminde sürükle bırak özelliği, gelişmiş antispam önleme, e-posta gönderne, JQuery ve Font Awesome kullanımı Elkarte’nin bazı özelliklerindendir.

ADMİN PANEL ŞİFRESİ
Username: admin
Password: pass

DEMO İNDİR ADMİN DEMO

Unutmayın yorum yaparsanız okurum soru sorarsanız cevaplarım


YORUM EKLE

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz