Ücretsiz E-Ticaret Scriptleri

23 Şubat 2020

Elektronik ticaret ya da kısaca e-ticaret, 1995 yılından sonra İnternet kullanımının artmasıyla ortaya çıkan, ticaretin elektronik ortamda yapılması kavramıdır. Mal ve hizmetlerin üretim, tanıtım, satış, sigorta, dağıtım ve ödeme işlemlerinin bilgisayar ağları üzerinden e-ticaret scriptleriyle yapılmasıdır. Ücretsiz e-ticaret scriptleri düşük maliyetli oldukları için insanların en çok tercih ettiği yazılımlardır.

Elektronik ticaret, ticari işlemlerden biri veya tamamının elektronik ortamda gerçekleştirilmesi yoluyla reklam ve pazar araştırması, sipariş ve ödeme, teslimat olmak üzere üç aşamadan oluşmaktadır. Eğer sizde düşük maliyetli ve ücretsiz bir e-ticaret sitesi açmayı planlıyorsanız sizin için birkaç ücretsiz e-ticaret script örneği hazırladık.

Ayrıca yeni başlayanlar için internetten nasıl para kazanacağınızı gösteren internetten para kazanmak ve e-ticaret sitesi açmadan önce yapmanız gereken en önemli şeylerin anlattıldığı sıfırdan e-ticaret sitesi kurmak adlı klavuzlarımıza mutlaka bakmanızı öneririz.

Daha fazlası için ücretsiz php scriptleri sayfamızı ziyaret edin.

En iyi ve en popüler ücretsiz e-ticaret scriptleri

1) Abante Cart

Ücretsiz e-ticaret scriptleri Abante Cart
E-Ticaret Scripti AbanteCart

Abante Cart online ürün satışı yapılabilen hızlı ve ücretsiz kullanabileceğiniz PHP tabanlı ücretsiz e-ticaret scripti’dir. Çalışmaları ve projeye katkıları konusunda tutkulu deneyimli meraklılar tarafından tasarlanmış, inşa edilmiş ve desteklenmiş ücretsiz bir e-ticaret uygulamasıdır.

Abante Cart bir alışveriş sepetinden daha fazlasıdır, birçok avantajı ile hızla büyüyen bir e-Ticaret platformudur. Abante Cart Açık Yazılım Lisansı (OSL 3.0) altında lisanslanmıştır. Lisans ayrıntıları için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz: http://www.opensource.org/licenses/OSL-3.0

Admin Panel Şifresi
username: demo
Pasword: demo

DEMO İNDİR ADMİN PANEL

2) PrestaShop

Ücretsiz e-ticaret scriptleri PrestaShop
E-Ticaret Scripti PrestaShop

Presta Shop CMS, PHP ve MySQL veritabanı kullanılarak geliştirilen açık kaynaklı ücretsiz bir e-ticaret scriptidir.. PrestaShop, ilk olarak fransa’da iki öğrenci tarafından phpOpenStore adı altında yayınlanmıştır. Başlangıçta ingilizce ve fransızca olan ancak yayınlanmasından tam üç ay sonra tam onüç dile çevrilmiştir.

PrestaShop’un birçok özelliği ve sunduğu yenilikçi e-ticaret çözümü sayesinde en iyi e-ticaret yazılımı ödülünü almıştır.

Dünya genelinde 270.000’den fazla mağaza sadece e-ticaret çözümü olarak değil aynı zamanda içerik yönetim sistemi olarak PrestaSop’u kullanmaktadır. PrestaShop’u kullanmak ürünlerinizi yönetmenize ve yapılandırmanıza, müşterilerinizi ve satışlarınızı yönetmenize, ayrıca hakkımızda veya blog sayfaları gibi statik içeriğe sahip sayfalar oluşturmanıza olanak tanır.

Admin Panel Şifresi
username: cms@gfdk.org
Pasword: opensourcecms

DEMO İNDİR ADMİN PANEL

3) OpenCart

Ücretsiz E-Ticaret Scriptleri OpenCart
E-Ticaret Scripti OpenCart

OpenCart açık kaynak kodlu bir e-ticaret alışveriş sepeti uygulamasıdır. OpenCart, zengin, kullanımı kolay, arama motoru dostu ve görsel olarak çekici bir arayüze sahip bir şekilde tasarlanmıştır. OpenCart ilk olarak 2009 yılında piyasaya sürülmüştür.

Ürünlerinizi, müşterilerinizi, siparişlerinizi, vergi kurallarını, kupon kodlarını ve daha fazlasını kolayca yönetin. OpenCart’ta, işinizi hızlı bir şekilde başlatmak, büyütmek ve genişletmek için 13000+ modül ve tema bulunur. Hemen hemen her sektör için güzel temalar, servis entegrasyonları, ödeme sağlayıcıları, nakliye yöntemleri, sosyal medya, pazarlama, muhasebe, raporlama, satış ve dil paketleri bulabilirsiniz.

OpenCart Türkçe destek sitesine buradan, türkçe tam sürüm veya dil dosyalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Admin Panel Şifresi
username: demo
Pasword: demo

Ücretsiz e-ticaret scriptleri konumuza CubeCart e-ticaret yazılımıyla devam edelim.

DEMO İNDİR ADMİN PANEL

4) CubeCart

Ücretsiz E-Ticaret Scriptleri CubeCart
E-Ticaret Scripti CubeCart

İster çevrimiçi bir mağaza ister müşterisi için e-ticaret çözümü arayan bir webmaster isterseniz bir perakendeci olun CubeCart, küresel olarak binlerce kişiye çevrimiçi dijital veya fiziksel ürün satma olanağı sağlayan güçlü bir ücretsiz e-ticaret çözümüdür.

2003 yılında kurulan CubeCart dünya genelinde onbinlerce tüccar tarafından zevkle kullanılan son derece popüler bir e-ticaret yazılımıdır. CubeCart %100 ücretsiz ve tamamen özelleştirilebilen, ödeme yönteminden nakliye hesaplayıcılarına kadar çok sayıda eklentisi bulunmaktadır.

CubeCart’ın özelliklerini merak ediyorsanız buraya türkçe dil dosyasını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Admin Panel Şifresi
username: cubecart
Pasword: cubecart

DEMO İNDİR ADMİN PANEL

5) osCommerce

Ücretsiz E-Ticaret Scriptleri osCommerce
E-Ticaret Scripti osCommerce

osCommerce, çevrimiçi mağazaların oldukça hızlı bir şekilde kolayca kurulmasına olanak tanıyan ve açık kaynaklı bir çözüm olarak ücretsiz kullanılabilen çok çeşitli hazır özellikler sunan bir çevrimiçi mağaza e-ticaret çözümüdür.

Dünya çapındaki müşterilerinize ürün ve hizmetlerinizi güvenli bir şekilde satmak için çevirimiçi mağazanızı oluşturun. oscommerce ile çevrimiçi mağazanıza ve verilerinize tam erişime ve tam denetime sahip olursunuz.

Ücretsiz e-ticaret scriptleri kategorisinde 9000’den fazla ücretsiz eklenti ile mağazanızı özelleştirme imkanına sahip olabilirsiniz. osCommerce ile oluşturulmuş canlı magaza örnekleri. oscommerce’yi türkçe kullanmak için Türkçe dil dosyaları

DEMO İNDİR

6) thirty bees

Ücretsiz E-Ticaret Scriptleri thirty bees
E-Ticaret Scripti thirty bees

thirty bees kullanıcıların kolayca ücretsiz bir e-ticaret sitesi oluşturmasını ve yönetmesini sağlayan son teknoloji ürünü bir e-ticaret platformudur.

Hız ve kullanım kolaylığı prensibi ile tasarlanmıştır. Şu anda 170’den fazla uyumlu ödeme yöntemi bulunmaktadır.

Ücretsiz ve açık kaynaklı thirty bees kullanmaya hazırmısınız? thirty bees tüm cihazlarda kusursuz bir şekilde çalışmasını sağlayan önyükleme üzerine kurulmuş, mümkün olan en hızlı tam özellikli e-ticaret yazılımı olacak şekilde optimize edilmiş, seo odaklı, çoklu dil desteği olan, tüm sipariş ve müşteri bilgilerini tek bir yerden görüntüleyeceğiniz açık kaynaklı ve ücretsiz bir e- ticaret scripti’dir.

DEMO İNDİR ADMİN PANEL

7) LiteCart

Ücretsiz E-Ticaret Scriptleri LiteCart
E-Ticaret Scripti LiteCart

LiteCart PHP ile geliştirilen yenilikçi ve ücretsiz bir e-ticaret yazılımıdır. İsveçli geliştirici T. Almroth tarafından kurulmuş ve geliştirilmiştir. PHP 5.3+, jQuery, HTML 5 ve CSS 3 gibi en son modern teknolojilere dayanarak tasarlanmış bir e-ticaret yazılımıdır.

Kullanımı kolay bir arayüz ve geliştiricilerin üzerinde kolayca değişiklik yapabilmelerine olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Ücretsiz e-ticaret scripti LiteCart’ın adı, kullanım ve geliştirme ile ilgili basitlik, hafiflik ve kolaylık anlamına gelmektedir.

Admin Panel Şifresi
username: demo
Pasword: demo

DEMO  İNDİR ADMİN PANEL

8) XCart

Ücretsiz E-Ticaret Scriptleri XCart
E-Ticaret Scripti XCart

XCart açık kaynak kodlu, ücretsiz ve PHP/MySQL kullanılarak oluşturulmuş hizli ve güvenli bir e-ticaret yazılımıdır. X ‑ Cart, dünyadaki ilk indirilebilir PHP/MySQL ile oluşturulmuş alışveriş sepeti platformudur. Neden X-Cart’ı seçmelisiniz? Çünkü kullanımı kolay, bakımı kolay, değiştirilmesi kolay bir e-ticaret yazılımıdır, vitrin ve admin paneli özelleştirmek için kodlara tam erişim izniniz bulunmaktadır. Xcart ile bir çevirimiçi mağaza oluşturmak oldukça kolaydır.

Admin Panel Şifresi
username: bit-bucket@x-cart.com
Pasword: master

DEMO İNDİR ADMİN PANEL

9) Quick.Cart

Ücretsiz E-Ticaret Scriptleri Quick.Cart
E-Ticaret Scripti Quick.Cart

Quick.Cart sizin veya müşterileriniz için basit ama işlevsel bir alışveriş yazılımıdır. Kullanımı kolay, çok fonksiyonel bir yönetim paneline sahiptir. Sipariş ve kategori yönetimi oldukça basittir.

Müşterileriniz korkmadan veya kayıt olmadan sadece 3 adımda mağazanızdaki ürünleri satın alabilir. Herkes bilir ki ürün satın almak ne kadar kolay olursa müşteriler okadar mennuniyet duyar işte bu özellikler ve daha fazlasını Quick.Cart’ta bulabilirsiniz.

Ayrıca ürünlerinize renk, boyut gibi özelliklerde ekleyebilirsiniz. Quick.Cart Polonyalı yazılımcılar yarafından PHP ve MYSQL kullanılarak oluşturulmuştur. 32000’den fazla web sitesi Quick.Cart kullanmaktadır. Program halen geliştirilmekte ve müşterilerin ihtiyacı tespit edilerek yazılıma dahil edilmektedir.

DEMO İNDİR

10) Arastta

Ücretsiz E-Ticaret Scriptleri Arastta
E-Ticaret Scripti Arastta

Arastta, Symfony, MVC, Bootstrap, jQuery, Swift Mailer vb. Gibi modern teknolojilerle inşa edilmiş yeni nesil e-ticaret yazılımıdır.

Modüler ve hafif yapısı sayesinde tema ve eklenti geliştiricileri için harika bir pazar sunmaktadır. Dünyanın her yerinden katkıda bulunulan Özgür ve Açık Kaynaklı bir projedir. Herkes tarafından katkıda bulunulması için GitHub’da barındırılmaktadır. Arastta’nın sloganı çoğunluk için kod yazmaktır bu nedenle kullanımı kolay (sürükle ve bırak) özellikleriyle birlikte gelmektedir.

Admin Panel Şifresi
username: demo@arastta.org
Pasword: demo

DEMO İNDİR ADMİN PANEL

Ücretsiz e-ticaret scriptleri klavuzumuza Alegro Cart alışveriş yazılımıyla devam edelim.

11) Alegro cart

Ücretsiz E-Ticaret Scriptleri Alegro
E-Ticaret Scripti Alegro

AlegroCart, Basit, hızlı ve etkili, MVC Framework tabanlı ücretsiz bir açık kaynaklı e-ticaret alışveriş yazılımıdır. Çok kısa sürede oluşturabilir siz ve personeliniz tarafından kolayca yönetilebilir.

AlegroCart, ayrı stil klasörleri içeren modüler bir şablon sistemi ile birlikte gelmektedir. Şablonlar, Stiller, Renkler ve sayfa düzenlerinin yanı sıra modül düzeni’de yönetici tarafından ayarlanabilmektedir. Authorize.Net (AIM), paypal, Google Checkout, havala, çek gibi hatta daha fazla ödeme yöntemi bulunmaktadır.

Admin Panel Şifresi
username: demo
Pasword: demo

DEMO İNDİR ADMİN PANEL

12) Shopware

Ücretsiz E-Ticaret Scriptleri Shopware
E-Ticaret Scripti Shopware

Shopware, mağaza gereksinimleriniz ne olursa olsun, hızlı ve kolay bir online mağaza oluşturmanıza olanak tanıyan oldukça esnek, güçlü ve özelleştirilebilir PHP ve MYSQL kullanan ücretsiz bir e-ticaret yazılımıdır.

Shopware yeni e-ticaret teknolojileri kullanılarak oluşturulmuş, son derece yenilikçi pazarlama araçları sağlamaktadır ve arama motorları için SEO uyumludur. Sezgisel bir arayüz ve kullanımı kolay admin panel yazılımı kullanıcılar, tasarımcılar ve geliştiriciler için en uygun seçenektir. Paypal, klarna, mollie, amazon pay gibi ve daha fazla ödeme yöntemine sahipir. Ödeme yöntemleri için payment sayfasına gidin.

DEMO İNDİR

13) ZeusCart

Ücretsiz E-Ticaret Scriptleri ZeusCart
E-Ticaret Scripti ZeusCart

Zeuscart geliştiricilerin dinamik olarak e-ticaret sitesi oluşturmalarını kolaylaştırmak için komut dosyası olarak PHP’yi kullanmaktadır.

Öğrenilmesi ve anlaşılması çok kolaydır. Zeuscart inanılmaz derecede istikrarlı ve zengin arayüzlü, açık kaynaklı bir alışveriş sepeti yazılımıdır. Teknik bilgisi olmayan kişilerin bile çok rahatlıkla kullanabileceği en az çabayla internette bir çevirimiçi mağaza açmasını sağlayan bir e-ticaret yazılımıdır.

Zeuscart basit, güçlü ve kullanımı kolay web tabanlı, PHP/MYSQL ile oluşturulmuştur. Çevrimiçi satışlarınızı artırmanıza, tekrarlanan satın alımları teşvik etmenize ve müşteri memnuniyetinizi artırmanıza yardımcı olacak pazarlamaya özel bir dizi özellik içermektedir. Zeus Cart açık kaynaklı bir e-ticaret çözümü olmasına rağmen, düzenli olarak size faydalı yazılım güncellemeleri sunar ve en gelişmiş gereksinim ve beklentilere uygun olarak geliştirilmiştir.

DEMO İNDİR

14) EC-CUBE

Ücretsiz E-Ticaret Scriptleri EC-CUBE
E-Ticaret Scripti EC-CUBE

Japon firması EC Cube Inc. tarafından geliştirilen EC-CUBE hepsi bir arada alışveriş sepeti paketidir. Ödeme ağ geçitlerine ve diğer hizmetlere bağlanmak kolaydır.

Gerçekten eşsiz bir alışveriş deneyimi sağlamak için eklentiler oluşturun, özelleştirin ve indirin. ücretsiz olarak kullanılmasına ve değiştirilmesine izin veren açık kaynaklı bir programdır. İçerisinde mağazanızı hemen oluşturabileceğiniz tüm gereksinimler mevcuttur.

Eğer bu yazılımı indirmek istiyorsanız resmi sitesine üye olmanız gerekmektedir. Üye olduktan sonra EC-CUBE’nin ücretsiz versiyonunu indirebilirsiniz.

DEMO İNDİR

Daha fazlasına mı ihtiyacınız var? O halde aşağıdaki ücretsiz scriptleri deneyin:

Bu makalenin, ücretsiz e-ticaret scriptleri araştırmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress eğitimleri için YouTube kanalımıza abone olun. Bizi Instagram, Twitter ve Facebook‘ta da bulabilirsiniz.

Unutmayın yorum yaparsanız okurum soru sorarsanız cevaplarım

Yorumlar 0

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *