Yönetici Alanı, bir WordPress web sitesinin yönetim alanıdır. Genellikle wp-admin web tarayıcınızdaki dizini ziyaret ederek erişilebilir. Örnek: http://www.example.com/wp-admin/

WordPress yönetici alanı, WordPress destekli bir web sitesinin yönetim merkezidir. Bir yöneticinin, WordPress Yönetici Alanındaki tüm bölümlere tam erişimi vardır. Editör, katkıda bulunan veya yazar gibi diğer rollere sahip kullanıcılar, yönetici alanına sınırlı erişime sahiptir. Abone rolüne sahip kullanıcılar gibi bazı kullanıcılar, yalnızca yönetici alanı içindeki profil sayfalarına erişebilir.

Her yönetim ekranının üst kısmında araç çubuğu veya yönetici çubuğu bulunur.
Çeşitli yönetim işlevlerine erişim sağlar. Sol tarafta, WordPress yönetim araçlarının çoğuna erişim sağlayan ana gezinme bulunur. Her ana bölüm tipik olarak, ekstra seçenekler göstermek için dışarı çıkıp genişleyen bir alt menüyle birlikte gelir.

Ekranın ortasındaki alana çalışma alanı denir.
Bu, gönderileri yazabileceğiniz, düzenleyebileceğiniz ve silebileceğiniz ve ayrıca ayarları düzenleyebileceğiniz yerdir. Her yönetim sayfasının altında altbilgi bulunur. Altbilgi, WordPress’e ve şu anda yüklediğiniz WordPress sürümüne bağlantılar içerir.

blog author

Şenol Güçkan

Yazar

Merhaba, ben Şenol Güçkan yeni başlayacak olan heyecanlı insanlarla edindiğim bilgi ve tecrübeleri paylaşmak için bu bloğu wordpress kullanarak hazırladım. Şimdilik bloğumda WordPress'le ilgili yazılı, görsel ve video'lu anlatımlar yapmaktayım. Daha fazla bilgi için yukarıdaki sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.