SEMRush, Oleg Shchegolev ve Dmitry Melnikov tarafından 2008 yılında kurulan bir yazılımdır. Şirketlerin web sitelerini arama motorları için optimize etmeye yardımcı olurken, SEO kampanyaları, PPC (tıklama başına ödeme), sosyal medya, içerik ve dijital pazarlama gibi kampanyaları yürütmelerine de yardımcı olur.

SEMRush size yapabileceğiniz birçok öneri sunar: – sektörünüzde meydana gelen eğilimleri tespit edin, kampanyanız için değerli anahtar kelimeleri belirleyin, rakipleriniz tarafından kullanılan anahtar kelimeleri  ve arama motorlarında nasıl sıralandıklarını bulun, trafik çekme olasılığı yüksek olan yeni web içeriği oluşturmak için öneriler alın, rakiplerinize göre nasıl sıralandığınız konusunda size bir fikir verir ve ayrıca belirli anahtar kelimeler veya arama terimleri için sıralama yapmanın ne kadar zor olacağını önerebilir.

SEMRush ayrıca sayfanızı daha iyi anlamanıza ve sıralamanızı iyileştirmek ve daha iyi müşteri oluşturmak için SEO’nuzu optimize etmenize olanak tanıyan sayfa içi SEO’nuzu da denetler. Ayrıca, geri bağlantılar ekleyebileceğiniz değerli web siteleri önerir.

Bu sadece bir başlangıç, web sitenizin performansını ve arama motorlarındaki konumunu iyileştirmenize yardımcı olmak için tasarlanmış SEMRush tarafından sağlanan birçok başka özellik de bulunmaktadır.

SEMrush hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, SEMrush nedir ve işim için neden kullanmalıyım? adlı klavuzumuza bakmanızı öneririz..

blog author

Şenol Güçkan

Yazar

Merhaba, ben Şenol Güçkan yeni başlayacak olan heyecanlı insanlarla edindiğim bilgi ve tecrübeleri paylaşmak için bu bloğu wordpress kullanarak hazırladım. Şimdilik bloğumda WordPress'le ilgili yazılı, görsel ve video'lu anlatımlar yapmaktayım. Daha fazla bilgi için yukarıdaki sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.