phpBB, PHP programlama diliyle yazılmış bir internet forumu (mesaj panosu) paket yazılımıdır. PHP Bulletin Board kelimesinin kısaltılmış halinden “phpBB” adı türetilmiştir. phpBB, Genel Kamu Lisansı (GNU General Public License) altında yayınlanmakta olup, ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir yazılımdır.

İlk oluşturulduğu sene olan 2000’den beri phpBB, bir çok web sitesi sahibi tarafından kullanılan açık kaynak kodlu forum yazılımı çözümü olmuştur. Eskiden olduğu gibi şu anki phpB sürümü de yeni nesil web teknolojilerine uyum sağlayan modern bir yapıya, kolay kullanılan bir yönetim paneline ve kullanıcı dostu bir kurulum ara yüzüne sahiptir. Bu nedenle dakikalar içerisinde kurulum yaparak siteniz için bir forum yazılımına sahip olabilirsiniz.

İhtiyaca göre düzenlenebilen, geniş ve yüksek derecede ayarlanabilen anahtar özellikleri ile standart, yumuşak bir arayüze sahip olan phpBB sayesinde web siteniz gelişecek ve beğenilecektir. Dünya çapında milyonlarca kişinin yüklediği phpBB, hiç şüphesiz bir topluluk desteği ve oluşumu için kullanılan en popüler forum yazılımdır.

Varsayılan dili İngilizce olan phpBB yazılımını, Türk kullanıcıların da rahatlıkla kullanabilmesi için İngilizce Türkçe çeviri çalışmaları 2005 yılından beri phpBB Türkiye tarafından yapılmakta; phpBB Türkçe dil dosyaları ise sürekli olarak güncellenmektedir.

ADMİN PANEL ŞİFRESİ
Username: administrator
Password: administrator

blog author

Şenol Güçkan

Yazar

Merhaba, ben Şenol Güçkan yeni başlayacak olan heyecanlı insanlarla edindiğim bilgi ve tecrübeleri paylaşmak için bu bloğu wordpress kullanarak hazırladım. Şimdilik bloğumda WordPress'le ilgili yazılı, görsel ve video'lu anlatımlar yapmaktayım. Daha fazla bilgi için yukarıdaki sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.