İngilizce Shared Hosting olarak kullanılan paylaşımlı hosting, birden çok web sitenin tek bir sunucuda yayınlanmasıdır. Bunun anlamı sunucu kaynaklarını hosting firmasının belirlediği sayıda web sitesiyle paylaşacak olmanızdır. Çoğu durumda sunucu kaynaklarını paylaştığınız web siteleri hakkında hiçbir fikriniz olmaz.

Daha fazla trafiğe yada depolama alanına ihtiyaç duyulması halinde hosting firmaları, paylaşımlı hosting kullanan kişilere bir üst pakete yükseltme seçeneği sunmaktadır.

WordPress’e yeni başlayan kullanıcılar ucuz olduğu için genellikle paylaşımlı hosting kullanmayı tercih etmektedir. Bunun hiçbir sakıncası yoktur ancak, güvenilir bir hosting firmasıyla çalıştığınızdan emin olun.

Turhost WordPress hosting hizmeti veren Türkiye’nin önde gelen güvenilir hosting firmalarından birisidir. İhtiyaç duymanız halinde yaşadığınız teknik sorunların çözümü için uzman bir desteğinizin olması çevirimiçi yolculuğunuzda yararınıza olacaktır.

blog author

Şenol Güçkan

Yazar

Merhaba, ben Şenol Güçkan yeni başlayacak olan heyecanlı insanlarla edindiğim bilgi ve tecrübeleri paylaşmak için bu bloğu wordpress kullanarak hazırladım. Şimdilik bloğumda WordPress'le ilgili yazılı, görsel ve video'lu anlatımlar yapmaktayım. Daha fazla bilgi için yukarıdaki sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.