Etiket, WordPress’te önceden tanımlanmış sınıflandırmalardan biridir. Kullanıcılar, kategorilerle birlikte WordPress gönderilerine etiket ekleyebilir. Bununla birlikte, bir kategori çok çeşitli konuları kapsayabilirken, etiketlerin kapsamı daha küçüktür ve belirli konulara odaklanır. Bunları belirli bir gönderide tartışılan konular için kullanılan anahtar kelimeler olarak düşünün.

WordPress’te, bir kullanıcı bir gönderi için kategori seçmezse, otomatik olarak varsayılan kategoriye kaydedilir. Ancak etiketler, bir kullanıcı eklemedikçe otomatik olarak bir gönderiye eklenmez, bu da onları tamamen isteğe bağlı kılar, ancak kaç tane ekleyebileceğinizle ilgili bir sınır yoktur.

Örnek: Kitap İnceleme kategorisinde dosyalanan bir gönderi isteğe bağlı olarak KurguGizemStephen King gibi etiketlere sahip olabilir.

Bir ziyaretçi bir etiketi tıkladığında, o etikete sahip tüm gönderilerin listelendiği arşiv sayfasına götürülür. Etiketler ayrıca bir pencere öğesi kullanılarak kenar çubuklarından birinde görüntülenebilir.

Sınıflandırmalar, içerikleri konulara ayırmanın kolay bir yolunu sağlar. Bu, web sitesi yöneticilerinin ve içerik yayıncılarının içeriklerini düzenlemelerine yardımcı olur. Bu aynı zamanda ziyaretçilerin ilgilerini çekebilecek konuları bulmalarına da yardımcı olur.

blog author

Şenol Güçkan

Yazar

Merhaba, ben Şenol Güçkan yeni başlayacak olan heyecanlı insanlarla edindiğim bilgi ve tecrübeleri paylaşmak için bu bloğu wordpress kullanarak hazırladım. Şimdilik bloğumda WordPress'le ilgili yazılı, görsel ve video'lu anlatımlar yapmaktayım. Daha fazla bilgi için yukarıdaki sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.