bbPress, WordPress üzerine kurulu ücretsiz, açık kaynaklı bir forum yazılımıdır. WordPress destekli bir web sitesine bir WordPress eklentisi olarak kurulabilir. Eski forum yazılımının aksine, hantal değildir ve çok fazla kaynak kullanmaz. Bu, WordPress sitenize bir forum eklemenin ve yine de WordPress’in basitliğini ve genişletilebilirliğini korumanın daha kolay olduğu anlamına gelir. Çok siteli forumlar oluşturma, özelleştirilebilir şablonlara ve istenmeyen postaları önlemek için yerleşik desteğe sahiptir.

2004’te WordPress ekibi sıfırdan tamamen yeni bir forum sistemi kodlamaya karar verdi. İlk olarak WordPress.org’da yayınlandı ve o zamandan beri bir eklentiye dönüştürüldü.

Bir eklenti olduğu için bbPress, bir WordPress web sitesine forum eklemenin kolay bir yolunu sunar. Çoğu standart uyumlu WordPress temasıyla çalışır. En popüler açık kaynaklı yazılım platformları genellikle yoğun kaynaklıdır ve bunları bir WordPress web sitesine entegre etmek kolay değildir. bbPress bu sorunu çözer. Hafiftir ve bir WordPress temasına kolayca uyum sağlayabilir. Aynı zamanda çok genişletilebilir ve özel forumları kolayca yönetebilir. Ayrıca, sorunları ve hataları gidermeye yardımcı olmaya istekli katılımcıların bulunduğu çok aktif destek forumları da bulunmaktadır.

bbPress’i nasıl WordPress’e entegre edeceğinizi öğrenin

blog author

Şenol Güçkan

Yazar

Merhaba, ben Şenol Güçkan yeni başlayacak olan heyecanlı insanlarla edindiğim bilgi ve tecrübeleri paylaşmak için bu bloğu wordpress kullanarak hazırladım. Şimdilik bloğumda WordPress'le ilgili yazılı, görsel ve video'lu anlatımlar yapmaktayım. Daha fazla bilgi için yukarıdaki sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.