WordPress’te author (yazar) terimi, önceden tanımlanmış bir kullanıcı rolünü ifade eder. Yazar rolüne sahip bir kullanıcı, kendi makalesini yazabilir, düzenleyebilir, yayınlayabilir ve silebilir. Ayrıca profilini düzenleyebilir ve şifresini değiştirebilirler.

Yazar rolüne sahip bir kullanıcı kendi yayınlanmış gönderisini silme ve kendi yayınlanan gönderisini düzenleme yeteneğine sahip olduğundan, birden çok yazarlı web sitelerinde genellikle yazarlara editör rolü atanır.

Birçok web sitesi de yazarlara kendileri hakkında biyografik bilgi vermeleri için yazar sayfaları sağlar. Bu genellikle, kendileri tarafından yazılan tüm gönderilerin bir listesini görüntüleyen yerleşik yazar arşiv sayfaları aracılığıyla yapılır.

Hatta bazı siteler kenar çubuklarında veya kendi hakkında sayfalarında fotoğrafları olan yazarların bir listesini bile görüntüler.

Sayfaları bu tür bilgileri görüntüleyecek şekilde yapılandırarak onlar hakkında özel bilgiler de görüntülenebilir. Bu, ad, doğum tarihi, konum, sosyal profiller ve daha fazlası gibi şeyleri içerebilir.

blog author

Şenol Güçkan

Yazar

Merhaba, ben Şenol Güçkan yeni başlayacak olan heyecanlı insanlarla edindiğim bilgi ve tecrübeleri paylaşmak için bu bloğu wordpress kullanarak hazırladım. Şimdilik bloğumda WordPress'le ilgili yazılı, görsel ve video'lu anlatımlar yapmaktayım. Daha fazla bilgi için yukarıdaki sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.