Anahtar kelime, bir yazının içindeki konuyu net bir şekilde ifade eden bir yada birden fazla kelimeye verilen addır.

Google, Yandex, Yahoo ve Bing gibi arama motorlarında arama yapan internet kullanıcıları, aradıkları konuyla alakalı içeriğe ulaşmak için en çok bilinen bir kaç anahtar kelimeyi kullanarak aramalarını gerçekleştirir.

Arama motorları kullanılan bu anahtar kelimelerle ilgili en alakalı sonuçları SERP (Arama Motoru Sonuç Sayfaları)’nda gösterir. Böylece kullanıcı, aramış olduğu anahtar kelimeyle ilgili en alakalı sonuçlara ulaşır.

Web sitesi sahipleri oluşturduğu içerikle alakalı en uygun anahtar kelimeleri kullanarak sitesini arama motoru sonuç sayfalarında ilk sıralarda görünmesini sağlamalı ve bunun için anahtar kelime araştırması yapmalıdır.

Anahtar kelime araştırması, SEO (Arama Motoru Optimizasyunu) çalışmalarında SEO uzmanları tarafından WordPress sitelerini geliştirmek ve SERP (Arama Motoru Sonuç Sayfaları)’nda ilk sıralarda yer almasını sağlamak için  kullandıkları en temel araştırma tekniklerinden biridir.

Google ads anahtar kelime araştırması yapılırken kullanılan en yaygın uygulamadır.

blog author

Şenol Güçkan

Yazar

Merhaba, ben Şenol Güçkan yeni başlayacak olan heyecanlı insanlarla edindiğim bilgi ve tecrübeleri paylaşmak için bu bloğu wordpress kullanarak hazırladım. Şimdilik bloğumda WordPress'le ilgili yazılı, görsel ve video'lu anlatımlar yapmaktayım. Daha fazla bilgi için yukarıdaki sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.