OptinMonster İle WordPress’te E-Posta Aboneleri Oluşturma

Bugün sitenizi ziyarete gelen kullanıcıların %70’inden fazlasının muhtemelen bir daha asla web sitenize geri gelmeyeceğini biliyor muydunuz?  E-Posta pazarlama, kullanıcılarınızın geri gelmeye devam etmesini sağlamanın en kolay ve en güvenilir yoludur. OptinMonster İle WordPress’te E-Posta Aboneleri Oluşturma adlı bu makalede, ziyaretçilerinizi OptinMonster ile nasıl abonelere ve  potansiyel müşterilere dönüştüreceğinizi anlatacağız.

OptinMonster Nedir?

OptinMonster, 2013 yılında piyasaya sürülen blog yazarları, e-ticaret web siteleri, pazarlama ajansları ve tüm küçük işletmeler için daha fazla e-posta abonesi edinmenize, satışlarınızı artırmanıza ve işinizi büyütmenize yardımcı olan nihai açılır pencere oluşturucu ve pazarlama eklentisidir. OptinMonster pop-up’ları ve dönüştürme araç seti ile, web sitenizi terk eden ziyaretçileri abonelere ve müşterilere dönüştürerek e-posta listenizi hızla büyütün.

OptinMonster, siteniz için saatlerce değil dakikalar içinde güzel açılır pencere formları, e-posta abonelik formları, duyuru formları ve diğer etkileşimli pop-up türleri oluşturmanıza ve entegre etmenize olanak tanır!

 Constant ContactAweberMailChimp, Campaign Monitor, Mad Mimi gibi en popüler e-posta servis sağlayıcılarıyla uyumlu bir şekilde çalışır.

Dünyanın 1 numaralı en güçlü dönüşüm optimizasyon araç seti ile e-posta listenizi anında büyütün
daha fazla potansiyel müşteri elde edin ve satışlarınızı artırın.

Neden OptinMonster Kullanmalısınız?

E-posta, kullanıcılarınıza ve müşterilerinize ulaşmanın en uygun maliyetli yoludur. Ancak, onlara herhangi bir e-posta göndermeden önce potansiyel müşterilerinizin adreslerini almanız gerekir.

Bu nedenle, e-posta adresinizi isteyen ve sizinle etkileşim kurmadan önce sizden izin isteyen web siteleri görüyorsunuz. Facebook, Twitter ve Instagram gibi büyük web siteleri bile temkinli e-posta pazarlamacılığı yapar ve e-posta adresinizi ister. Gerçekten en iyi ve en güçlü çevrimiçi pazarlama aracıdır.

Sorun şu ki, web sitenize basit bir kayıt formu eklemek kendi başına pek işe yaramaz. Kullanıcılar genellikle bu “genel” kayıt formlarını görmezden gelir.

OptinMonster etkileşimi, dönüşümleri ve satışları en üst düzeye çıkarmak için kullanıcının davranışına göre kişiselleştirilmiş mesajlar göstererek e-posta listenizi büyütmenize, potansiyel müşteriler oluşturmanıza ve gelirinizi artırmanıza olanak tanıyan güçlü bir dönüşüm optimizasyon aracıdır.

Güzel Yakalama Formları – Haber bültenleriniz için görsel olarak çarpıcı ve kullanıcı dostu son derece etkili 75’ten fazla önceden hazırlanmış şablon arasından seçim yapın ve bunları kendinize göre özelleştirin.

Çoklu Form Türleri – Açılır pencereler,  yüzen çubuklar,  tam ekran yer paylaşımları, kenar çubuğu slaytları, Güçlü dönüştürme araçları parmaklarınızın ucunda.

A / B Testi Kolaylaştırıldı – Tahmin işini ortadan kaldırın. Hangi formun size en iyi sonucu verdiğini görmek için farklı başlıkları, içerikleri ve düzenleri test edin.

Exit Intent® Teknolojisi – Dönüşümleri ve satışları en üst düzeye çıkarmak için kampanyalarınızı ziyaretçinizin davranışına göre kişiselleştirin. OptinMonster, sitenizden ayrılmak üzere oldukları anda ziyaretçilere hedeflenmiş bir kampanya sunmanıza olanak tanır.

Sayfa Düzeyinde Hedefleme – Kurumsal düzeydeki sayfa düzeyinde hedefleme ve bölümleme kurallarını kullanarak potansiyel müşterilerinizi bölümlere ayırın.

Gelişmiş Trafik Yeniden Yönlendirme – Sitenizdeki önemli sayfalara trafik gönderin. Bir düğme ekleyin, işlemleri özelleştirin ve etkileşimi izleyin.

OnSite Retargeting® ve Kişiselleştirme – Yeni ziyaretçi mi? Geri Gelen Ziyaretçi mi? Müşteri mi? OnSite Retargeting® ile herhangi bir izleyiciye mükemmel teklifler gösterin.

Analizler ve Öngörüler – Önemli istatistikleri alın. Bölünmüş testleri karşılaştırın ve hangi sayfaların oyununuzu seviyelendirmek için en iyi dönüşümü sağladığını öğrenin.

OptinMonster Nasıl Çalışır?

OptinMonster, halihazırda sahip olduğunuz trafikten daha fazla abone, potansiyel müşteri ve satış oluşturur. Tek gereken 3 basit adımdır.

Bu araç, başarılı olmak isteyen tüm işletmeler için gereklidir. E-posta listenizi büyütmenize, yeni potansiyel müşteriler oluşturmanıza ve daha fazla satış yapmanıza yardımcı olur.

Bu nedenle bugün size OptinMonster’ın nasıl çalıştığını ve işinizi büyütmeniz için doğru araç olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacağız.

1. Adım: Görsel Olarak Etkileyici Bir Teklif Oluşturun

Maksimum dönüşüm için tasarlanmış önceden oluşturulmuş bir şablon seçin veya boş bir tuvalle sıfırdan başlayın.Tüm ayrıntıları, kullanımı kolay sürükle ve bırak oluşturucuyla özelleştirin – koda gerek yok.Optinmonster

2. Adım: Davranış Otomasyonu ile Tekliflerinizi Hedefleyin ve Kişiselleştirin

Güçlü hedefleme ve segmentasyon motoru, mükemmel teklifinizi doğru kişilere tam doğru zamanda, web sitesi dönüşümlerini artırmak için göstermenize olanak tanır. OptinMonster

3. Adım: Gerçek Zamanlı Test Edin ve Ayarlayın

Potansiyel müşteri oluşturma stratejinizi iyileştirmek için ihtiyacınız olan tüm istatistikleri alın, ardından dönüşümleri artırmaya devam etmek için tüm fikirlerinizi kolayca test edin.OptinMonster

Dönüşümleri artırmak, abonelerinizi artırmak ve daha fazla potansiyel müşteri yakalamak için ziyaretçilerin dikkatini çeken dikkat çekici pop-up kampanyaları oluşturun.

OptinMonster’in Özellikleri

OptinMonster’deki en büyük özellik sadece bir WordPress eklentisi olmamasıdır. Herhangi bir web sitesi sahibinin ister WordPress ister başka bir sistem olsun, bir dizi e-posta kayıt formu eklemek için OptinMonster’i kullanabilmesidir.

OptinMonster Formları

Işık Kutusu Popup’lar – Işık kutusu açılır pencereleri, ziyaretçinizin dikkatini çekmenin, e-posta listenizi oluşturmanın ve hedeflenen bir reklam mesajını paylaşmanın en iyi yollarından biridir. OptinMonster’ın endüstri lideri ışık kutusu açılır pencereleri, maksimum etkileşim için doğru zamanda hedeflenen bir mesajı iletmenize olanak tanır.

Yüzen Bar – Kayan Çubuk, web sayfasının üstüne veya altına eklenen ve ziyaretçileriniz ekranı kaydırdıkça görünür kalan yapışkan ve oldukça dikkat çekici bir kampanyadır. Bu, onları rahatsız etmeden ziyaretçilerin dikkatini çekmenin harika bir yoludur.

Kaydırma Kutuları – OptinMonster Slaytları, ziyaretçiler aşağı kaydırdıkça web sayfasının sağ alt köşesinde görünür. Ziyaretçilerin kaydırma kutunuzu görmeden önce sayfanın ne kadar aşağısına gideceğini belirlemenize olanak tanır.

Oyunlaştırma Akıllı pazarlamacıların dönüşümlerini anında çoğaltmak için kullandıkları psikolojik bir numaradır. Oyunlaştırmanın dönüşümleri ve satışları artırdığı kanıtlanmıştır. Sonuç olarak, Herkes ödülleri sever! Web sitenizin ziyaretçilerinin çoğu, kazanma şansı için e-posta adreslerini memnuniyetle gireceklerdir.

Coğrafi Yer Hedefleme – Bu, hedef kitlelerini büyütmek ve satışlarını artırmak isteyen e-ticaret ve yayıncılar için büyük bir sorundur. OptinMonster’ın Coğrafi Yer Hedeflemesi, e-Ticaret ve içerik yayıncılarının, kullanıcıların konumlarına göre alakalı kampanyalar göstermesine yardımcı olur.

Sayfa Düzeyinde Hedefleme – OptinMonster’ın Sayfa Düzeyinde Hedefleme özelliği, daha fazla müşteri adayı oluşturan , daha fazla abone çeken ve daha fazla satış yapan sayfalara özel kampanyalar oluşturarak bu sorunu çözer.

OptinMonster E-Posta Entegrasyonu

OptinMonster, Constant Contact, Aweber, MailChimp, Campaign Monitor, Mad Mimi, ConvertKit ve Infusionsoft gibi etkileyici sayıda e-posta servis sağlayıcısıyla çalışır.

Yeni formunuzu tercih ettiğiniz e-posta listesi hizmetiyle entegre etmek, bir açılır listeden seçeneği seçmek ve ardından hesabınızı yetkilendirmek kadar basittir. Her hizmet bu konuda farklı çalışsa da, işleri anlamanıza yardımcı olmak için ekranda ilgili çevrimiçi dokümantasyona giden kullanışlı bir bağlantı görüntülenir. Formunuz ayarlanıp kaydedildikten sonra, size düşen tek şey  web sitenizde göstermek.

WordPress’e OptinMonster Kurulumu

OptinMonster aylık  $9 dolar’dan başlayan fiyatlarla yıllık olarak faturalandırılarak satışa sunulan Basic, Plus, Pro ve Growth seçeneklerine sahip, yüksek maliyetleri olmadan potansiyel müşterilerinizi, abonelerinizi veya satışlarınızı artırmanızı sağlayan ücretli bir e-posta pazarlama aracıdır.

OptinMonster’i web sitenizde kullanabilmeniz için ilk önce WordPress sitenize OptinMonster eklentisini yüklemeniz gerekir.

WordPress’te nasıl eklenti kurulacağını bilmiyorsanız yeni başlayanlar için hazırladığımız WordPres eklenti kurulumu adlı rehberimiz size yardımcı olacaktır. Mutlaka gözatmanızı öneririz.

“Mevcut trafiğinizden daha fazla potansiyel müşteri elde etmek için gerekli araçlara OptinMonster ile bugün sahip olun”

Umarız bu makale, OptinMonster uygulamasını kullanarak e-posta listenizi nasıl büyüteceğinizi öğrenmenize yardımcı olmuştur.

Bu makaleyi beğendiyseniz lütfen, YouTube kanalımıza abone olun. Bizi InstagramTwitter ve Facebook‘ta bulabilirsiniz.

Unutmayın yorum yaparsanız okuruz soru sorarsanız cevaplarız.

Yorumlar 0

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *