Hakkımızda

25 Kasım 2019 tarihinde Newspaper temasıyla yayın hayatına başladığımız bu blogda şimdilik WordPress ve WooCommerce ile ilgili yazılı, görsel ve videolu anlatımlar yapılmaktadır.

quckan.com WordPress’in sürekli gelişen yapısı güncellenen eklentileri karşısında makalelerin güncel tutulduğu bilgilerin güncellenerek paylaşıldığı WordPress altyapısıyla oluşturulmuş kişisel bir blogdur.

Web dünyasında başarıya ulaşmak ve iz bırakmak için güçlü bir çevrimiçi varlığa sahip olmanız çok önemlidir. Her türlü niş bir blog veya web sitesi oluştururken, tüm dünyada işinizi büyütecek mükemmel bir blog platformu seçmek çok önemlidir.

Bugüne kadar kullanılan en iyi platformlardan biri wordpress.org olarak kabul edilmektedir. Çünkü tüm yeni başlayanlara ve profesyonellere çok fazla esneklik, özgürlük ve bağımsızlık kontrolü sağlamaktadır. Aslında wordpress.org, çok büyük bir bütçeye sahip olan ve sıfır bütçeli bir kişi tarafından kullanılabilen açık kaynaklı bir platformdur.

Web sitenizi daha işlevsel ve müşterileriniz için erişilebilir hale getirecek, ücretsiz şablonlar ve eklenti olarak bilinen ücretsiz araçlarla desteklenmektedir.

Herkesin veya en azından yeni başlayanların diğer CMS’ler yerine WordPress’i tercih etmelerinin başka birçok nedeni bulunmaktadır. Kullanıcı dostu olması, çok dilli desteği ve kullanım kolaylığı WordPress’in öne çıkan bazı özellikleridir.

Hakkımda

Adım Şenol Güçkan bu sitenin kurucusu ve yazarıyım. 2008 Yılından beri internet dünyasının içinde WordPress, Joomla, Opencart, Oscommerce, PrestaShop gibi açık kaynaklı içerik yönetim sistemlerini (İYS) kullanarak pek çok web site deneyimi yaşamış,  internet siteleri oluşturarak yayınlamaya muvaffak olmuş birisi olarak, edindiğim bilgi ve tecrübeleri yeni başlayacak kişilerle paylaşmak için bu bloğu oluşturdum. Site kurmanın, blog oluşturup makale yazmanın çok zor olduğunu düşünüyorsanız bunun aksine bu işlerin ne kadar kolay ve eğlenceli olduğunu bloğumu ve paylaşımlarımı takip ederek öğrenebilirsiniz.

Hakkımda anlatacağım çok fazla şey yok, ama WordPress dünyasını anlatmaya bayılıyorum. İlgi alanlarım arasında hatta tek hobim diyebileceğim açık kaynaklı yazılımlar gelmektedir. Yabancı dildeki yazılımları türkçeye çevirip paylaşmak da yine sevdiğim hobilerim arasında yer almaktadır.  (Bazıları ücretli) Discuz forum scripti, Whatsns soru cevap ve makale scripti türkçeye çevirdiğim yazılımlardan sadece bazılarıdır. Hali hazırda türkçeleştirmeye çalıştığım bazı scriptler bulunmaktadır. Ancak zaman içerisinde bunlarıda belki sizinle paylaşabilirim. Sanılanın aksine tekstil benim gerçek mesleğimdir ve galiba öylede kalacak. Özel hayatımla ilgili eğer gerçekten öğrenmek istiyorsanız evli ve üç çocuk sahibiyim.

Benimle veya bloğumla ilgili iletişime geçmeyi düşünürseniz bu beni gerçekten çok mutlu eder. İletişim formu yada e-postam senol@quckan.com  adresi bana ulaşabileceğiniz iletişim araçlarından sadece birkaçıdır.

Bloğumuzu beğendiyseniz, lütfen WordPress eğitimleri için YouTube kanalımıza abone olun. Bizi InstagramTwitter ve Facebook‘ta da bulabilirsiniz.

Şu ana kadar edindiğim bilgi ve tecrübelerden faydalanmak, WordPress’ten en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak tema, eklenti ve güvenlik ipuçları almak istiyorsanız, aşağıdaki formu doldurarak ücretsiz WordPress derslerine abone olabilirsiniz.