Hakkımda

Merhaba, adım Şenol Güçkan bu sitenin kurucusu ve yazarıyım. 2008 Yılından beri internet dünyasının içinde WordPress, Joomla, Opencart, Oscommerce, PrestaShop gibi açık kaynaklı içerik yönetim sistemlerini (İYS) kullanarak pek çok web site deneyimi yaşamış,  internet siteleri oluşturarak yayınlamaya muvaffak olmuş birisi olarak, edindiğim bilgi ve tecrübeleri yeni başlayacak kişilerle paylaşmak için bu bloğu oluşturdum. Site kurmanın, blog oluşturup makale yazmanın çok zor olduğunu düşünüyorsanız bunun aksine bu işlerin ne kadar kolay ve eğlenceli olduğunu bloğumu ve paylaşımlarımı takip ederek öğrenebilirsiniz.

Hakkımda anlatacağım çok fazla şey yok, ama WordPress dünyasını anlatmaya bayılıyorum. İlgi alanlarım arasında hatta tek hobim diyebileceğim açık kaynaklı yazılımlar gelmektedir. Yabancı dildeki yazılımları türkçeye çevirip paylaşmakda yine sevdiğim hobilerim arasında yer almaktadır.  (Bazıları ücretli) Discuz forum scripti, Whatsns soru cevap ve makale scripti türkçeye çevirdiğim yazılımlardan sadece bazılarıdır. Hali hazırda türkçeleştirmeye çalıştığım bazı scriptler bulunmaktadır. Ancak zaman içerisinde bunlarıda belki sizinle paylaşabilirim. Sanılanın aksine tekstil benim gerçek mesleğimdir ve galiba öylede kalacak. Özel hayatımla ilgili eğer gerçekten öğrenmek istiyorsanız evli ve üç çocuk sahibiyim.

Benimle veya bloğumla ilgili iletişime geçmeyi düşünürseniz bu beni gerçekten çok mutlu eder. İletişim formu yada e-postam senol@quckan.com  adresi bana ulaşabileceğiniz iletişim araçlarından sadece birkaçıdır. Şu ana kadar edindiğim bilgi ve tecrübelerden faydalanmak isterseniz Profesyonel destek sayfasından destek talebi oluşturabilirsiniz.

Bloğum Hakkında

25 Kasım 2019 tarihinde Newspaper temasıyla yayın hayatına başladığımız bu blogda şimdilik WordPress ve WooCommerce ile ilgili yazılı, görsel ve videolu anlatımlar yapılmaktadır. quckan.com WordPress’in sürekli gelişen yapısı güncellenen eklentileri karşısında makalelerin güncel tutulduğu bilgilerin güncellenerek paylaşıldığı şimdilik kişisel ama ilerde kurumsal olabilecek bir potansiyele sahip WordPress altyapısıyla oluşturulmuş bir blogdur.