En İyi Anket Yazılımı WPForms (2020)

19 Aralık 2020

En iyi anket yazılımı WPForms, WordPress sitenizde formlar oluşturabileceğiniz en popüler form eklentisidir. Anketler, internet sitenizin trafiğini arttırmak, insanların web sitenizde bolca vakit geçirmesini sağlamak, üyelerinizle çok daha fazla etkileşim kurmak ve onlardan geri bildirim toplamak için kullanabileceğiniz en popüler araçlardır.

Herhangi bir eğitim almadan WordPress sitenizde kurulumunu gerçekleştireceğiniz bu eklentinin, pratik kullanımı ve sürükle bırak özelliği, eklentiyi piyasadaki en popüler yazılım haline getirmektedir.

Kurulumu oldukça basittir. Ama WordPress’e yeni başlıyorsanız başlangıç seviyesindeki kullanıcılar için hazırladığımız WordPress eklenti kurulumu adlı klavuzumuzu incelemenizi öneririz.

En değerli varlığı zaman olan bir işletme sahibiyseniz, sadece birkaç tıklama ile kurulan, şahane çevirimiçi formlar oluşturabileceğiniz kaç tane eklenti biliyorsunuz? Sizde önceden oluşturulmuş form şablonları ve sürükle bırak oluşturucu ile tek bir satır bile kod yazmadan dakikalar içinde çalışan yeni bir form oluşturabilirsiniz.

En iyi anket yazılımı WPForms kullanmak, için tek ihtiyacınız olan şey bir WordPress sitesidir.

Anket Yazılımı Nedir?

Anket yazılımı, web sitelerinin müşteri memnuniyetini ve marka sadakatini arttırmak için kullanıcılarından veri toplamasına, toplanan verilerin analiz edilmesine ve raporlamasına yardımcı olan uygulamalardır.

Bazen ziyaretçilerinizin ne istediğini anlamanın en iyi yolu aradığınız cevapları sormak ve anket düzenlemektir.

Yeni bir web sitesi oluşturduysanız veya bir ürününüz varsa anketler, neyi iyi yaptığınızı veya nereyi geliştirmeniz gerektiğini bulmanız için paha biçilemez bir yol olabilir.

WordPress için en iyi anket yazılımı WPForms ile tüm bunların üstesinden gelebilirsiniz.

WordPress Siteniz İçin Neden Anket Oluşturmalısınız?

Bir anket oluşturmak müşterileriniz ve hedef kitleniz hakkında daha fazla bilgi edinmenizin mükemmel bir yoludur. İçeriğinizi onların ihtiyaçlarına göre düzenlemenizi sağlar. Elde ettiğiniz sonuçları yada verileri, hedef kitlenize en çok yardımcı olacak ürün ve hizmetleri oluşturmak veya değiştirmek için kullanabilirsiniz.

WordPress sitenizin dışında SurveyMonkey, surveyplanet gibi kullanabileceğiniz birkaç anket aracı bulunmaktadır, ancak anketinizin web sitenizde olması, nasıl görüntüleneceği üzerinde tam kontrole sahip olmanızı sağlar.

Sizde web sitenizi daha popüler hale getirmek için WPForms anket eklentisi kullanın. Bununla beraber ziyaretçi sayınızı arttırmak için hediye çekilişleri düzenlemek de çok yararlı olabilir. RafflePress wordpress sitenizde çekilişler düzenleyebileceğiniz en popüler hediye ve ödül eklentisidir.

WPForms, sitenize yenilikler getirerek form oluşturmayı hızlı, kolay ve herkes için mükemmel bir hale getirmektedir. Başlangıç seviyesindeki kişiler için WordPress’te formlar oluşturmak zor olabilir. Ancak WPForms, bunu kolaylaştırır.

Anket Eklemek İçin Hangi Yazılım Seçilmeli? Neden?

Anketleri WordPress sitenize yerleştirmenize izin veren çok sayıda WordPress eklentisi ve çevrimiçi araç vardır. Birçoğu bir hesap oluşturmanızı, bazıları kendi sunucularında veri depolamanızı ve diğerleri korkunç bir kullanıcı deneyimine sahip olmanızı gerektirir.

Anket verileri üzerinde tam kontrole sahip iyi bir kullanıcı deneyimi istiyorsanız, WPForms’a ihtiyacınız olacak. En iyi WordPress form oluşturucu eklentisidir ve profesyonel sürümü güçlü anketler oluşturmanızı sağlar.

En İyi Anket Yazılımı WPForms Kullanmanız İçin Nedenler

WPPForms, WordPress için en iyi anket yazılımı eklentisidir. İşte WPForms’u piyasadaki en güçlü ve kullanıcı dostu WordPress anket formu oluşturucu yapan bazı özellikler.

  • Sürükle ve Bırak Form Oluşturucu : Herhangi bir kod yazmadan sadece birkaç dakika içinde kolayca harika formlar oluşturun.
  • Form Şablonları : Daha fazla zaman kazanmak için önceden oluşturulmuş form şablonlarıyla başlayın.
  • Duyarlı Mobil Dostu : WPForms %100 duyarlıdır, yani mobil, tabletler ve masaüstünde sorunsuz bir şekilde çalışır.
  • Gerçek Zamanlı Anketler : Kolayca anketler oluşturun ve sitenizde gerçek zamanlı sonuçlar görüntüleyin.
  • NPS Anketleri : WPForms anket eklentisiyle WordPress’te kolayca NPS anketleri oluşturun.
  • Anında Bildirimler : Ekibiniz için anlık form bildirim özelliğiyle potansiyel müşterilerinize hızlı bir şekilde yanıt verin.
  • Akıllı Anket Alanları : WPForms likert ölçeğinden, yıldız derecelendirmelerinden, çoktan seçmeli, ihtiyaç duyulan tüm alanlara sahiptir.
  • Giriş Yönetimi : İş akışınızı kolaylaştırmak için tüm potansiyel müşterilerinizi tek bir yerde görüntüleyin.
  • Yerleştirmesi Kolay : Formlarınızı blog yazılarına, sayfalara, kenar çubuğu widget’larına, altbilgiye vb. Kolayca yerleştirin.
  • Spam Koruması : Akıllı captcha ve spam koruması, spam gönderimlerini otomatik olarak önler.
Bununla birlikte, WordPress sitenize nasıl kolayca anketler oluşturacağınıza bir göz atalım.

WordPress’te Anket Oluşturma

Yapmanız gereken ilk şey WPForms eklentisini WordPress sitenize yüklemek ve etkinleştirmektir. Daha fazla ayrıntı için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağına dair adım adım klavuzumuzu incelemenizi öneririz.

Daha fazla eklentiye mi ihtiyacınız var WordPress eklenti sayfamıza bir gözatmak isteyebilirsiniz.

WPForms’u WordPress sitenizde ücretsiz kullanabilirsiniz. Ancak anket eklentisi, lisans satın almanız gereken WPForms’un Pro özelliğinin bir parçasıdır.

Etkinleştirmenin ardından, lisans anahtarınızı girmek için WPForms »Settings sayfasını ziyaret edin. Lisans anahtarınızı WPForms hesabınızda bulabilirsiniz.

En İyi Anket Yazılımı WPForms
En İyi Anket Yazılımı WPForms

Ardından, WPForms »Addons sayfasını ziyaret etmeniz ve Anket eklentisine gitmeniz gerekir. Devam edin ve ”Upgrade Now” düğmesine tıklayın. Kurulum işleminden sonra, eklentiyi kullanmaya başlamak için ”Etkinleştir” düğmesine tıklamalısınız.

En İyi Anket Yazılımı WPForms
En İyi Anket Yazılımı WPForms

Artık web sitenizde çevrimiçi bir anket oluşturmaya hazırsınız.

Yeni bir form oluşturmak için WPForms »Add New Sayfasına giderek başlayabilirsiniz. Bu, WPForms’un sürükle ve bırak form oluşturucu arayüzünü başlatır.

En İyi Anket Yazılımı WPForms
En İyi Anket Yazılımı WPForms

Öncelikle anket formunuz için bir başlık girin ve ardından Anket Formu şablonuna tıklayın

Bu işlem, forma önceden eklenmiş örnek alanlarla önceden hazırlanmış bir anket formu şablonu yükleyecektir.

Anket formunu oluşturduktan sonra devam edin ve form ayarlarınızı saklamak için kaydet düğmesine tıklayın. Artık form oluşturucudan çıkmak için kapat düğmesine tıklayabilirsiniz.

Anket Formunu WordPress Sitenize Ekleme

Yazılar veya Sayfalara WPForms Ekleme

WPForms, yazılar, sayfalar, özel gönderi türleri ve kenar çubuğu widget’ları dahil olmak üzere anketinizi web sitenizin herhangi bir yerine eklemenizi oldukça kolaylaştırır.

Anketi eklemek istediğiniz yazıyı, sayfayı veya gönderi türünü düzenlemeniz yeterlidir.

İlk önce anketi eklemek istediğiniz sayfaya gidin. Daha sonra blok ekle bağlantısına tıklayın. Açılan pencerede WPForms öğesini seçin.

En İyi Anket Yazılımı WPForms
En İyi Anket Yazılımı WPForms

Bu işlem, daha önce oluşturduğunuz anket formunu seçebileceğiniz ve devam etmek için form ekle düğmesine tıklayabileceğiniz bir açılır pencere açacaktır.

Gönderi düzenleme ekranında, ‘Anket Formu‘ düğmesine tıklayın.

En İyi Anket Yazılımı WPForms
En İyi Anket Yazılımı WPForms

Şimdi yazı düzenleyiciye eklenen anket formunu göreceksiniz. Gönderinizi/sayfanızı kaydedebilir, yayınlayabilir veya anketinizi çalışırken görmek için web sitenizi ziyaret edebilirsiniz.

Kenar Çubuğuna veya Widget Alanına WPForms Ekleme

Anketinizi bir kenar çubuğuna veya hazır widget alanına da ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, Görünüm »Bileşenler sayfasına gidin. WPForms widget’ını anketi görüntülemek istediğiniz bir kenar çubuğuna sürüklemeniz gerekir.

En İyi Anket Yazılımı WPForms
En İyi Anket Yazılımı WPForms

Widget ayarlarında, daha önce oluşturduğunuz anket formunu seçin. Ayrıca, pencere öğesi için bir başlık, form adı ve açıklaması da gösterebilirsiniz.

Widget ayarlarınızı saklamak için kaydet düğmesine tıklamayı unutmayın. Artık kenar çubuğunda görüntülenen çevrimiçi anketinizi görmek için web sitenizi ziyaret edebilirsiniz.

3 Milyondan Fazla Web Sitesinin Güçlü WordPress Formları Oluşturmak İçin WPForms’u Seçtiğini Biliyor muydunuz?

Son Düşünceler

WPForms, yeni başlayanlar için en uygun ve en iyi ücretsiz form eklentisidir. 3.000.000’dan fazla sitede kullanılmaktadır. Sürükle bırak özelliği ile herhangi bir kodlama bilmenize gerek kalmadan, hızlı ve kolay bir şekilde harika formlar oluşturmanıza olanak tanıyan harika özellikler ve güçlü araçlarla doludur. WPForms’un ücretsiz sürümü  tam sürümün tüm özelliklerine sahip değildir, ancak yine de başlamak için harika bir yoldur.

WordPress sitelerinizde anket oluşturmak için kullanabileceğiniz en iyi anket yazılımı WPForms’dur. Çeşitli form şablonları dahil en geniş özellik yelpazesine erişmek istiyorsanız, WPForms Pro muhtemelen en iyi seçenektir.

Umarız WordPress için en iyi anket yazılımı WPForms adlı bu makale, WPForms hakkında herşeyi öğrenmenize yardımcı olmuştur. Eğer herhangi bir sorunuz varsa aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz.

Eğer sizde WPForms hakkında uzman biriyseniz, tecrübelerinizi yeni başlayacak olan heyecanlı kişilerle yorum yaparak da paylaşabilirsiniz.

Bu makaleyi beğendiyseniz, lütfen WordPress eğitimleri için YouTube kanalımıza abone olun. Bizi InstagramTwitter ve Facebook‘ta da bulabilirsiniz.

Unutmayın yorum yaparsanız okuruz soru sorarsanız cevaplarız

Yorumlar 0

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *