Yoast Wocommerce SEO

14 Şubat 2021

Online mağazanızı optimize etmeye başlayın!

  • Çevrimiçi mağazanızla Google, Bing ve Pinterest’te daha üst sıralarda yer alın
  • Ürünlerinizin sonuçlarda öne çıkmasını sağlayarak web sitenize daha fazla alıcı getirin
  • Ürünlerinizin web sitenizde bulunmasını kolaylaştırarak daha fazla çevrimiçi satış yapın

Çevrimiçi satış konusunda ciddiyseniz Yoast SEO ve WooCommerce harika bir kombinasyondur. Her ikisinin de dünya çapında en çok indirilen 10 WordPress eklentisi arasında olmasına şaşmamalı.

Yoast WooCommerce SEO eklentisi ne yapar?

1. Arama motorları aracılığıyla daha fazla kişinin ürünlerinize tıklamasını sağlayın

Yoast WooCommerce SEO ile ekstra bir ayarlar menüsü elde edersiniz. Bu menü, üretici, marka ve renk gibi ürün bilgilerini ayarlamanıza olanak tanır. Ayrıca ürünlerinize benzersiz GTIN / ISBN / MPN bilgileri ekleme seçeneğiyle birlikte gelir. Bu, ürünlerinizi arama motorlarında güzel bir şekilde göstermek için uygun yapılandırılmış verilerin kullanılmasını sağlar. 

2. Sosyal medyada daha fazla kişinin ürünlerinize tıklamasını sağlayın

Yoast WooCommerce SEO, ürününüzün fiyatı ve stoğu gibi ayrıntıları kullanabilir. Bunları Facebook ve Pinterest’in örneğin zengin pinlerde kullanabileceği şekilde sunabilir. Bu dikkat çekici sonuçlar, tam da rakiplerinizden sıyrılmak için ihtiyacınız olan şeydir!

3. Sitenizin yapısını yansıtan güçlü içerik haritası gezintisine sahip olun

Yoast WooCommerce SEO alırsanız, güçlü Yoast SEO kırıntılarının kilidini açacaksınız. Bu kırıntılarla, WooCommerce tarafından sağlanan varsayılanlardan çok daha fazlasını yapılandırabilirsiniz. Hem ziyaretçileriniz hem de Google, basit kırıntı gezintisi için web sitenizi seveceklerdir.

4. Google’ın ihtiyaç duyduğu bilgileri hızlı bir şekilde bulabilmesi için temiz bir site haritasına sahip olun

Bu eklenti, WooCommerce’nin site haritanıza otomatik olarak eklediği gereksiz sayfaları kaldırır. Çevrimiçi mağazanız fiyat aralıkları, renkler veya bedenler gibi filtreler kullanıyorsa, bu filtrelerin her kombinasyonu için farklı URL’leriniz olur. Yoast WooCommerce SEO, bunları sizin için kaldırır, böylece Google, sıralamak istemediğiniz sayfaları endekslemez. İlgili sayfalarda yüksek sıralama şansınızı artırın!

5. Düzenleme sırasında yukarı ve aşağı kaydırarak zaman kaybetmeyi bırakın

Her zaman WooCommerce bloklarını üstte gruplamayı ve Yoast metabox’u en alta göndermeyi seçebilirsiniz. Önce ürün açıklamanıza ve ayrıntılarınıza odaklanmanıza ve daha sonra arama motorları için optimize etmenize yardımcı olur.

İlgili Makaleler